Прикарпатська преса про патріотичний вандалізм, затяжну люстрацію, сни про війну та ТОП-5 найпопулярніших книг, які хочуть прочитати франківців

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 26 лютого по 3 березня 2016 року.

 

Репортер

Часто сниться війна Франківець Анатолій Жиганов у військкомат за повісткою пішов сам. Мінометник 93-ї окремої механізованої Харківської бригади майже рік прослужив на передовій. Чотири місяці тому його важко поранили в селищі Опитному – чоловікові знесло чи не півголови. Нині Анатолій намагається звикнути до мирного життя. Через травму багато не пам’ятає, а те, що дуже хоче забути, - не може.

 

Чому люстрація повзе Усі знають, що зараз в країні триває люстрація,  але от її результати щось не дуже помітні.  За півтора року по всій Україні люстрували 890 людей, а на Прикарпатті  - аж 13. Про законодавчі заморочки, хитрість чиновників та як на ситуацію можемо впливати ми з вами…

 

Паспорт хоче пальців  Закордонний паспорт уже давно геть не дивина й не екзотика. Для більшості українців цей документ  - як дорожня сумка, валіза чи наплічник – не щодня потрібні, але мати треба. І як нині з видачею закордонних паспортів на Прикарпатті?

 

Дороги чекають капремонту Франківці хочуть жити у затишному місті. Водії роками скаржаться на стан доріг, мами жаліються, що важко тягнути дитячу коляску по пішохідних доріжках, які вже потрохи втрачають обриси тротуару. Але цього річ у місті заплановано відремонтувати кілька вулиць

 

Галицький кореспондент

Патріотичний вандалізм Минулого тижня у селі Микуличин на Яремчанщині стався прикрий інцидент: пам’ятник полеглим у Другій світовій війні, встановлений  у 1975 році, жорстоко понівечили. Місцеві жителі вказують на членів ГО «Самооборона», які не раз вчиняли самосуд і свавілля на території села. Ті ж знімають із себе відповідальність, переконують, що їх підставили…

 

Пісок копати – не хату будувати Тривалий час на Прикарпатті без належних документі та з грубими порушенням законодавства працює підприємство «Рогатинпісок». Уже майже три роки ведеться слідство, але досі винних осіб не притягнуто до відповідальності. Керівник підприємства, яке займається видобуванням піску, стверджує, що воно не працює, розкопки не проводяться понад рік.

 

Вимушені гостини Громадянин Туреччини Осман Алтінтас вже другий місяць змушений гостювати у свого родича в Івано-Франківську. А все тому, що поліцейські вилучили у нього паспорт в  громадянина Турецької Республіки під час проходження паспортного контролю у Львові в аеропорту та не дозволили вилетіти на батьківщину.

 

Повернення з пекла Наприкінці минулого року радник голови СБУ озвучив загальне число звільнених осіб, яких захопили і незаконно позбавили волі представники так званих «ЛНР» та «ДНР» за час військового конфлікту на сході України, - 2957 осіб. Ще близько 130 залишаються ув’язненні. Це офіційні дані.

 

Західний кур’єр

П’ятеро обраних  Які «зелені мешканці» Івано-Франківська охороняються законом. На території обласного центру ростуть десятки,  а може й  сотні тисяч зелених насаджень. Та лише п’ятеро з них мають статус заповідних і охороняються законом…

 

У чому б дитя не бавилося… Більшість дитячих майданчиків не мають належних їм підоснови та покриття. Останніми роками кількість дитячих  майданчиків у Івано-Франківську суттєво збільшилося. Їх встановлювала міська влада, виконуючи відповідну програму…

 

Що читають у Франківську? Топ-5 найпопулярніших книг, на котрі встановлена черга у бібліотеці. Лише скептики можуть заявляти про те, що сьогодні дуже мало людей користується послугами бібліотеки і не читає книжок…

 

Галичина

Родовища – під замок,  видобувників – на біржу? Держгеонадра, зупинивши експлуатацію двох родовищ, прирекла дві сотні спеціалістів НГВУ «Надвірнанафтогаз» на безробіття.

 

Як годують учнів в івано-франківських школах? Рішення влади скасувати безплатне харчування для дітей 1-4 класів, закономірно, сколихнуло батьківську громадськість, думки якої розділилися. Одні вважають, що  після того, як на сніданки та обіди своїх дітлахів довелося платити, якість шкільної їжі поліпшилася, другі все одно незадоволені тим, як годують школярів, а інші наголошують на тому, що такі витрати у нашій країні далеко не кожному по кишені…


03.03.2016 701 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1283
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2581
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2142
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2205
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6626 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2483 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

377

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1189

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1316

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1447
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

312
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

184
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

611
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

89
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26550
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

576
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10492 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

89
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

118
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

432
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

577
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

649