В Івано-Франківську розповіли про впровадження українсько-польських проектів на базі Печеніжинської ОТГ (відео)

 

 

 

Сьогодні, 2 березня, відбулась прес-конференція директора Офісу реформ в Івано-Франківській області Руслана Панасюка, директора Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитра Дзвінчука, голови Печеніжинської ОТГ Ігоря Довірака та голови правління Фонду Менеджерських Ініціатив Павела Прокопа(м. Люблін, Польща).

 

Учасники розповіли про впровадження спільних українсько-польських проектів на базі Печеніжинської об’єднаної громади щодо створення її стратегії та проведення досліджень якості життя мешканців, передає Фіртка.

 

Ініціативу впровадження проектів громадської організації «Суспільна амністія підтримав Фонд Менеджерських Ініціатив.

 

За словами ініціатора проекту, директора інституту гуманітарної підготовки і державного управління Дмитра Дзвінчука, очікувати підтримки зверху з області це шлях у безвихідь.

 

Три об’єднані територіальні громади на території області працюють в новому форматі, налагодили механізми, управляють господаркою. 22 сфери охопила реформа про децентралізацію, а громади отримали нові виклики.

 

 

 

Голова правління Фонду Менеджерських Ініціатив Павел Прокоп наголосив на ефективності управлінні послугами, освітою, культурою та дуже ретельно аналізувати власні надходження та видатки.

 

«Справжній менеджер не той, хто знає що найкраще, а той хто вміє слухати своїх мешканців. І пан Ігор вміє це робити. Можна сміло сказати, що Печеніжинська ОТГ є зразком. Уряд Польщі хоче, аби ми популяризувати, промували найкращі приклади, які існують в Україні. Хороші результати можливі лише за умови співпраці», - зазначив Павел Прокоп.

 

Голова Печеніжинської об’єднаної територіальної громади Ігор Довірак розповів, що громада працює повноцінно та отримує якісні послуги. Наразі бюджет ОТГ становить 47 млн грн. Додатково на розвиток виділили 14 млн грн.

 

"На 150 громад передбачено також 1 млрд грн. Грошей завжди не буде вистачати, але ми будемо працювати творчо, співпрацювати і результат буде позитивним. Ми сподіваємося, що робимо правильні кроки», – зауважив голова першої об’єднаної тергромади Печеніжина.

 

Наразі на базі Печеніжинської ОТГ реалізовуватимуться два проекти :

 

Проект «Українська адміністрація майбутнього» - це стратегія, дороговказ, який окреслить перспективи і недоліки регіону. Експерти разом з представниками громади працюватимуть над створенням цього документу.

 

Проект – «Академія лідерів», що забезпечить навчання для молоді, які в подальшому сприятимуть розвитку громади.

 

Нагадаємо, Печеніжин став першим у Коломийському районі центром об’єднаної територіальної громади, створеної в рамках розпочатої в державі децентралізації. Наступним кроком, відповідно до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», стали вибори сільських старост, які розпочалися в Україні 17 січня.


02.03.2016 713 1
Коментарі (1)

Татьяна Шорко 2016.03.02, 15:24
Об’єднана громада із 6 сіл Тячівщини вчиться життєдіяльності після децентралізації. З вересня 2014-го, після трьох засідань депутатів та зборів громади – люди взяли ініціативу у свої руки. Від’єднавшись від районної влади почали використовувати зароблені селами гроші, на місцях, на нагальні проблеми глибинки. Новостворене об’єднання Вільховецької територіальної громади вже майже місяць законно функціонує за власний кошт. За цей час: написали план розвитку сіл, затвердили бюджет і навіть встановили вуличне освітлення у проблемних місцях. Наша Олександра Туранова поїхала на Тячівщину, щоб з перших вуст розказати вам – яка вона, децентралізація в дії. Перший матеріал на цю тему – просто зараз. https://www.youtube.com/watch?v=opVoCufyqw0
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

627
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

378
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14070 11
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1609
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

900
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6207

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

669

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1493

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1303

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1188
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

545
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

684
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1609
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

623
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

915
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5950
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13766
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

281
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

577
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

507
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

822 2