Михайло ВИШИВАНЮК про Тібет та геополітичний вибір України

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував кореспонденту «Фіртки» своє бачення геостратегічного вибору України:

 

 

 

- Михайле Васильовичу, кілька днів тому Віктор Янукович заявив про те, що деякі українські опозиціонери перешкоджають євроінтеграції України, а раніше і Віктор Ющенко заявив про те, що на його думку «медовий місяць» Москви і Києва закінчився і почалося розчарування у відносинах між Україною та Росією. Чи означає це, що Україна нарешті визначилася у своєму європейському виборі?

- Віктор Федорович абсолютно правий. Коли наші опозиціонери їдуть в Раду Європи і просять не приймати Україну в Європейський Союз, то, вибачайте, я таких «патріотів в лапках» не розумію. Як можна їхати в Європарламент і через свої власні дрібні амбіції просити не пускати українських чиновників в Європу і блокувати контакти Європейських структур з Україною, бо за їх словами «Україна – це дика країна»? Ну як їх можна розуміти?

А те, що Україна вибрала стратегічний курс в Євросоюз, то це вже, я думаю, ні в кого не викликає сумнівів.

 

- А як на вашу думку до цього поставиться Росія? Чи захоче вона так просто «відпустити» Україну з орбіти свого впливу?

- Росія, безперечно, мало того, що не захоче «відпусткати» Україну, - в Росії потужна дипломатична машина, яка теж працює у відповідному напрямку. І ця машина працює як в Європарламенті, так і надзвичайно потужно вона працює у Вашингтоні.

Тому в такій ситуації, ті хто надто часто їздить до Європи і поливає Україну брудом і при цьому називає себе "патріотом України", то я б їх назвав зрадниками України. Вони роблять велику шкоду не владі, а всім українцям.

 

- Ви багато поїздили по світу. Були не тільки в Європі і США, а й на Сході – в Китаї, на Тібеті, в Сінгапурі. Скажіть, чи є щось цікаве для нас на Сході, що ми могли б перейняти, в чому повчитися?

 - Для того, щоб керувати, управляти – треба «знати». Потрібно багато знати, багато вчитися, мати життєвий досвід. І такий досвід, пов’язаний з відвіданням інших регіонів, країн, спілкуванням з людьми з інших культур є дуже цінним. Ви його не вичитаєте в жодній книжці і не зрозумієте з чужої розповіді. Краще, як кажуть, один раз побачити своїми очима, пропустити через себе…

Щодо Сходу, то він є надзвичайно цікавий, надзвичайно «тонкий». Там дійсно мораль, взаємовідносини, взаємодопомога, взаємоповага на першому плані.

Скажімо якoщо говорити про Тібет – то там матеріальні статки на останньому плані, а на першому плані – духовне. Там ніхто не рветься стати багатим, там всі печуться про свою душу…

 

- Всі прагнуть покращити карму?

- Так. На першому плані душа. Для прикладу – один випадок. На Тібеті я їхав в таксі. І водію в одному місці потрібно було повернути на такому широкому проспекті на ліво. А там розмітка – дві суцільні лінії. Але він зупиняється, включає лівий поворот – і всі колони машин, що їдуть на зустріч, зупиняються, щоб його пропустити. Водій пересікає цих дві суцільні лінії – всі машини, що їдуть на зустріч чекають, махають привітно рукою – «щасливої дороги», водій їм махає рукою – «дякує». Я зрозумів, що там закони моралі, закони взаємодопомоги є вищими, ніж писані закони, зокрема правила дорожнього рушу. Це є для європейців, людей Західної цивілізації, незвичним і часто малозрозумілим…

Тоді я переніс цю ситуацію, - з поворотом через дві суцільні лінії, на Хрещатик… Реакцію можете собі уявити, - не сумніваюся, що ті, хто будуть їхати на зустріч будуть сигналити і крутити вказівним пальцем коло голови:))

…На Сході всі переконані, що треба творити добро, треба допомагати, що людині потрібно повернути, віддати…

Тому нам треба, не цураючись свого, брати все добре з інших культур. Треба набиратися досвіду, багато вчитися, багато знати…


22.06.2011 2518 0
Коментарі (0)

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6414 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10876 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12143 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5793
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3720
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2952

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

474

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

750

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

740

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1048
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

356
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

449
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

533
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4076
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11606
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6638
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1141
12.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18034
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

396
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

681
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

803
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

754