Репортаж з шостого українського з’їзду "Космопошуку" (ФОТО)

Український шостий з’їзд "Космопошуку" у цьому році проходив на узбережжі Чорного моря – поблизу села Круглоозерка, що на Херсонщині. Місце зустрічі було вибране не випадково, і зовсім не через море. Космопошуковців більше цікавила тутешня аномальна зона, яка, власне, й стала основним об’єктом їхніх польових досліджень.

Проте, перш ніж потрапити на те дивакувате поле, заїжджі мисливці за привидами спілкувалися з місцевими знатоками. За планом - з’їзду передувала учнівська конференція: «Розвиток пізнавального інтересу молоді до природних явищ та космосу засобами дослідницької діяльності».

Організували конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації за сприяння Лідії Чуприни, начальника відділу освіти, а також Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку та Олександр Дзісь, вчитель фізики та астрономії другої кваліфікаційної категорії Круглоозерської загальноосвітньої школи, член Міжнародного астрономічного союзу.

Провели конференцію: Марія Долина, методист предметів фізико-математичного циклу методичного кабінету відділу освіти Голопристанської районної державної адміністрації і Наталія Девятаєва, вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, координатор Голопристанського районного відділення Херсон-Космопошуку. До речі, Наталія Іванівна очолює науково-творчий осередок «Зоряний Ключ», який діє в Голопристанській ЗОШ №3.

З 1995 року члени осередку працюють в системі МАН – Малої академії наук України, в секціях фізики, електроніки, астрономії, біології, геології, психології, екології, права, космічної медицини. Вихованці осередку «Зоряний Ключ» мають більше 70 дипломів переможців у різних наукових конкурсах школярів, з них половина – всеукраїнського рівня.

- Ми, - розповідає Наталія Девятаєва, - разом з космопошуковцями зібралися в актовій залі Голопристанської загальноосвітньої школи № 3. Місця вистачило всім, і було цікаво. А те, наскільки важлива наша робота, можна судити по увазі з боку місцевої влади та колег. На конференцію завітали: Олег Васильович Олексюк, заступник голови Голопристанської районної адміністрації з гуманітарних питань, Лідія Миколаївна Чуприна, начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Ольга Юріївна Храмцова, директор Херсонського обласного планетарію, Олексій Михайлович Ткачов, вчитель Херсонського фізико-технічного ліцею, який, до речі, свого часу у складі української делегації об’єднання «Русич» відвідав Центр підготовки космонавтів у Підмосков’ї, представники 25 загальноосвітніх шкіл нашого краю, районних станцій юних техніків та юних туристів, 17 членів Космопошуку з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Москви, Рязані, Вінниці, Білгород-Дністровського. Хочу ще сказати, - продовжує Наталія Іванівна, - що наша актова зала була старанно прикрашена дитячими малюнками про космос і космонавтів, космічну техніку, стіннівками до Дня космонавтики, поробками декоративно-прикладної творчості «Космічні фантазії», виставлено діючі моделі та макети космічної техніки, створені гуртківцями станції юних техніків за власними конструкціями. Адже конференція була перш за все присвячена 50–річчю від дня першого польоту людини в космос – Юрію Гагаріну. Присутніх особливо здивували декілька примірників квітневих 1961 року газет «Известия» з фотокартками та текстовими повідомленнями про політ Юрія Гагаріна в космос, збережених учителем історії Голопристанської ЗОШ № 3 Роман Т.І.

 

На фото: Марія Доліна, Владислав Канюка, Ольга Храмцова та школярі, учасники конференції

 

Зокрема щодо доповідей на конференції. Про космонавтику до нашої ери та про те, чи всі НЛО аномальні - розповів Александр Пєтухов з Москви (на фото). Проблеми ідентифікації фотознімків аномальних явищ – розкрив Василій Довгошей з Рязані. Про Олешківську пустелю повідав Віталій Бублик з районної станції туристів, а про Херсонський планетарій – його директор Ольга Храмцова. Про деякі аномальні зони України розповів Владислав Канюка, уфолог із Запоріжжя.

Не менш цікавими були й учнівські доповіді. Ось деякі з них.
«Геофізичні дослідження «аномальних утворень» на території Чорноморського біосферного заповідника», автори: Дмитро Пархоменко (11 клас) та Павло Авдєєв (7 клас) з Голопристанської гімназії.
«Туманності Всесвіту» - тема доповіді Олександра Пащенка (10 клас) з Рибальченської ЗОШ.
«Екологічні проблеми космонавтики» - доповідь Марії Каландій та Яни Чекети (10 клас) з Олексіївської ЗОШ.
«Організм і космос» - тема Поліни Коваленко (9 клас) із Залізнопортівської ЗОШ.
«Зоряні «шляхи» чи земляні чудовиська?» - на це запитання спробували відповісти Андрій Шкіль (11 клас) та Павло Єрємєєв (9 клас) з Голопристанської гімназії.
«Розумне життя як космічний фактор (до питання участі українців в освоєнні космічного простору)» - доповідь Анастасії Рахімової (10 клас) з Чулаківської ЗОШ.

"Конференція в школі і сам з’їзд, - сказав Владислав Канюка, - були корисними. Ми поспілкувалися, обмінялися інформацією. Одним словом, цікаво. А ось аномальна зона там – негативна. Я пішов з двома товаришами. Так, уявіть собі, у мене годинник зупинився, у товариша став показувати час на три години вперед. Наш фотоапарат "вмовк”. А вийшли із зони – і годинники, і камера знову працювали, як нічого і не сталося. Вельми негативна зона. Втім, вночі мені поталанило спостерігати літаючого інопланетянина – без крил і без хвоста. Погукав товаришів, кажу, давайте камеру. Та камера не вмикалася, що ми їй не робили, аж поки той інопланетянин не улетів. А ще в тій зоні відчуваєш себе якось незатишно. Ми нервували. Планували бути дня три в зоні, обмежились одним”.

 

За матеріалами пізнавального тижневика Вісник Альфа Центавра


25.05.2011 1973 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

737
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2306
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6170 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

200

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1022

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1011

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

119
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1464