Вєрним путьом ідьотє таваріщі...


Вчора, у неділю, просто у середмісті Києва було знесено храм. Так, він був наметовим. Так, він стояв у Маріїнському парку – «місці для відпочинку». Але це був діючий православний храм! І його розібрали й відвезли у невідомому напрямку комунальники. Як якийсь паршивий кіоск. Комунальникам допомагали менти. Богохульство відбувалося за рішенням суду (і хто б ще казав, що українські суди – не бісоводимі).

 

Це – безпрецидентний випадок. Одна справа – зносити наметові містечка, зовсім інша – наметові храми. На останнє досі не наважувалися. Проте, найбільший парадокс полягає у тому, що цей храм було зведено під час помаранчевого фестивалю за прямої підтримки Партії регіонів. Це були «регіональні» намети. Фактично, храм став духовним осередком біло-блакитного наметового містечка. Пізніше, за Ющенка – форпостом опозиції біля Верховної ради.

 

Але це ще не все. Настоятель, храм і громада належали до РПЦ Московського патріархату! Не те щоб ми мали до МП якісь сантименти. Але якби це був храм Київського патріархату, чи Автокефальної церкви – усе було б ясно. Репресії неугодних, і т.д. А тут… Навіть не знаєш, що подумати. Влада не лише здихується тих, хто її стільки років підтримував. Але й посягає на «святе» - виключне становище і недоторканість Московської церкви в Україні. Це ніби-то й непогано. Але дуже небезпечно. Це значить, у неї дійсно не лишилося геть нічого святого. Якщо вона так обходиться із тими, на кого покладається, на кого розраховує і з ким має домовленності та взаємні зобов‘язання (маються на увазі відносини з МП) – що вже казати про нас.

 

Втім, дивуватися нема чому. Цього слід було очікувати. Спершу влада толерує пам‘ятники Сталіну. Потім саджає патріотів. Потім розвішує містами й селами червоні прапори. Логічно, що наступним кроком має бути руйнування церков. Його уже зроблено. Далі – тільки голодомор (судячи із продовольчих негараздів, його уже розпочато). Ну й розстріли. До них поки що не дійшло – але від тортур у райвідділках люди уже гинуть.

 

Вєрним путьом ідут товарищи. Тільки нам із ними не по дорозі.

 

Братство


16.05.2011 2427 2
Коментарі (2)

lampi 2011.05.16, 16:00
Шановна редакціє агенції новин "Фіртка", не ганьбіть себе такими статтями. Це ж чистої води провокація. У статті автор висловлює власну думку, а текст не підписаний. Непорядок. Ви заявили себе як серйозне видання, а подібні статті, які ще й виділені червоним шрифтом на головній сторінці, навіюють сумніви в адекватності редакторів і серйозності самого видання. Це щодо статті. А з приводу так званого храму під Верховною Радою- то це ще більша провокація. Бачила його багато разів і не могла зрозуміти хто взагалі дав дозвіл на такий цирк. На "храмі" була табличка з написом "Власність народного депутата Катерини Самойлик"(?!). Маріїнський парк біля ВР досить великий, але чомусь саме під будівлею парламенту розмістили "святий намет". Окрема історія- це паломники горезвісного "храму". Мало того, що вони виглядають і поводяться як зазомбовані, так ще й біля свого "храму" жили і влаштували там справжній (вибачте) СРАЧ. Так що я повністю підтримую ліквідацію такого цирку в центрі Києва. До речі, ілюстрація до статті ще більш недолуга, ніж сама стаття. Не було там такого дзвона, "погугліть" ще...
Франківець 2011.05.16, 16:07
Комуністка стала віруючою??? повнісю підтримую попередній коментар бо не раз бачив цих "зобмі" МП за царя батюшку.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

895
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2370
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2044
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2071
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6286 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2361 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

230

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1053

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1031

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1301
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

155
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

516
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1979
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26412
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

466
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10384 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

469
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

322
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

475
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

546
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1493