Чат з гостем "Фіртки"

Чат з Михайлом Яремою

Головним тренером регбійного клубу "Роланд" (Івано-Франківськ)

Агенція новин "Фіртка" завершила чат із головним тренером регбійного клубу "РОЛАНД" Михайлом Яремою.Чат

РомахаРозкажіть про створення регбі-руху на Прикарпатті. З чого все починалось?22.08.2013 16:02
Михайло Ярема- Початком створення першої команди в місті Івано-Франківську можна вважати 1988 рік. У цьому році, працюючи у івано-франківському СПТУ-5 була створена перша команда, складена з учнів цього училища. Ця команда виступала у першості України у своїй віковій категорії 1989 р.н. Після закінчення учнями навчання, через два роки, команда припинила своє існування. У зв’язку з тим, що я перейшов працювати у ЗОШ №25, за сприяння тодішнього начальника відділу освіти Вереса Михайла Йосиповича, почалася системна і регулярна навчально-тренувальна діяльність з учнями даної школи. Разом зі мною до цієї роботи підключився вчитель фізкультури Стасинець Віктор Васильович. Наголос було зроблено на тренуванні школярів, віком 9-11 років. Популярність регбі серед дітей у ті роки в школі була надзвичайно великою. Традиційно кожного року проводилися фестивалі дитячого регбі в яких брали участь фактично кожен 3-й та 5-й класи школи. Команди брали участь у всеукраїнських першостях і в період з 1995 по 2001 роки тричі ставали переможцями та чотири рази призерами цих турнірів. Команда неодноразово брала участь у міжнародних турнірах в Румунії, Латвії, Литві, Польщі, а в 1998 році і у Франції.
ЕльфЩиро вдячний за функціонування регбійного колективу в нашому місті. Регбі не дуже популярний, зате просто неймовірний вид спорту справжніх чоловіків. І запитання: чому так мало інформації про клуб, гравців, а особливо про матчі, їх дату та час проведення?22.08.2013 16:08
Михайло ЯремаСтосовно того, наскільки популярне регбі у порівнянні з іншими видами спорту, мабуть, питання дискусійне. Ми не можемо судити про популярність тільки із ситуації в Україні чи в українському регбі. На сьогоднішній день членами Міжнародної федерації регбі (IRB) є більше 120 країн світу. Матчі внутрішніх чемпіонатів Франції, Англії, Австралії та інших країн збирають глядачів не менше ніж футбольні зустрічі, а самі ігри проходять на знаменитих стадіонах «Вемблі», «Стад де Франс» при заповнених трибунах. В нас недостатньо інформації не тільки про регбі, а й про інші види спорту, не менш популярні серед народу, за винятком футболу.
555А що краще - регбі чи футбол?22.08.2013 16:11
Михайло ЯремаЩо краще серед цих двох видів спорту – питання не досить коректне. Кожен з цих ігрових видів красивий по-своєму, кожен має свої переваги один перед іншим і своїх прихильників. Без сумніву, багато любителів спорту з любов’ю ставляться і до футболу, і до регбі.
555Які якості треба мати, щоб бути добрим гравцем в регбі?22.08.2013 16:18
Михайло ЯремаВідповідь на дане питання може бути продовженням попереднього. Багато якостей і навиків гри у футбол необхідні регбістам. Але, в той же час, гравці регбі ведуть протягом гри силову боротьбу, а, відповідно, силова підготовка і вимоги до антропометричних даних гравців-регбістів повинні бути більшими. Гравцям регбі необхідні навики з таких видів спорту, як баскетбол, боротьба, легка атлетика та інші. Проте успіху у регбі добиваються люди не тільки з добрими фізичними кондиціями чи природніми даними, але й люди з сильним характером, вмінням «тримати удар», терпеливі та наполегливі.
ОпанасЯк на вашу думку ця гра, \"акліматизувалась\" в нас на Прикарпатті !?22.08.2013 16:42
Михайло Ярема«Акліматизувалась». Незважаючи на досить нетривалий період розвитку регбі в Івано-Франківську, сьогодні функціонують три регбійні структури, які культивують його розвиток. Це федерація регбі Івано-Франківської області, регбі-клуб «Роланд» та дитячий регбійно-баскетбольний клуб «Станіславів». Дорослі команди «Роланда» з регбі та регбі-7 є постійними учасниками чемпіонатів України серед команд Вищої ліги. Команда з регбі-7 (вид регбі, який з 2016 року відновить свій статус олімпійського виду спорту на Іграх у Ріо-де-Жанейро) протягом трьох останніх років ставала чемпіоном та двічі срібними призером у Другому дивізіоні чемпіонату України. Цього року команда знову гратиме у фінальному турнірі чемпіонату України, що відбудеться в місті Києві 28 вересня 2013 року. Наша команда є незмінним учасником міжнародних турнірів у польському Гданську, де протягом двох останніх років посідає другі місця у Кубку Балтики. Команда з класичного варіанту регбі починаючи з 2010 року незмінно входить в десятку найсильніших команд України за результатами чемпіонатів Вищої ліги. У 2009 році у ДЮСШ №2 міста Івано-Франківська відкрито відділення регбі в якому займаються близько 60 учнів. Секції регбі працюють у ЗОШ №25, ЗОШ №15, ЗОШ №17. Із нового навчального року планується відкриття секцій ще у декількох школах. Команда молодих юнаків спортивної школи у 2010 році зайняла 2 місце в першості України, а дитяча команда у 2011 році стала переможцем аналогічної першості. Дитячі та юнацькі команди щорічно беруть участь у міжнародних турнірах у Польщі (Сосновіце, Лодзь). Весною цього року шість учнів ДЮСШ №2 у складі збірної команди Фонду розвитку дитячо-юнацького регбі в Україні брали участь у міжнародному турнірі у Мадриді (Іспанія). Протягом двох останніх років Федерацією регбі області, за підтримки Управління освіти міста, проводиться чемпіонат міста серед шкільних команд з регбі-5, безконтактної розвивальної гри, спрямованої на ознайомлення учнів шкіл з елементами регбі. В даному чемпіонаті беруть участь вісім шкільних команд. Переможці цього чемпіонату беруть участь у Всеукраїнському фестивалі з регбі-5, який щорічно проводиться у червні-місяці в Одесі. Федерація регбі області ставить собі за завдання проведення в Івано-Франківську, у дні святкування Дня міста, традиційного міжнародного турніру серед дитячих та юнацьких команд. Два пробних турнірі відбулися у попередні роки. Серед його учасників були команди з Білорусі, Молдови та Польщі. Думаю, що вищевикладена інформація свідчить про те, що регбі в Івано-Франківську має майбутнє.
РобінЯк ви прийшли у регбі?*22.08.2013 16:44
Михайло ЯремаЯ прийшов у регбі у 1977 році, навчаючись на третьому курсі Львівського держуніверситету, у перший же день після оголошення про створення команди у ВУЗі. А далі були команда Першої ліги чемпіонату СРСР – львівський «Сокіл», та вихід до Вищої ліги чемпіонату.
РобінА є жіноче регбі? От щось цікаво стало)))22.08.2013 16:50
Михайло ЯремаЄ. І в останні роки набирає все більшого розвитку. Жіноче регбі в Україні (поки що культивується різновид регбі-7), перебуває на стадії свого розвитку. Перші команди були створені у містах Кривий Ріг та Одеса у 2008 році. За три роки збірна команда України «пролетіла» третій, другий та перший дивізіони чемпіонату Європи, а минулого року зайняла шосте місце серед 12-ти найсильніших команд континенту у турнірі «Гран-Прі Європи». Нажаль цього року команда зайняла 12 місце і покинула найсильніший дивізіон. В Україні центром розвитку жіночого регбі є Одеса і Київ. За ними підтягуються львів’янки. Також культивується регбі у Тернополі, Сімферополі та Кременці (Тернопільська обл.).
РобінСк. глядачів ходить на домашні матчі \"Роланду\"? Звідки в команди гроші? Вони любителі чи профі?22.08.2013 16:59
Михайло ЯремаКоманда «Роланд» проводить свої ігри на затишному стадіоні ім. Героїв-пожежних. Нажаль ми не можемо похвалитися значною кількістю вболівальників на іграх, проте пару сотень любителів спорту регулярно приходять на ігри команди, розуміють правила гри та палко підтримують своїх земляків. У складі команди «Роланд» більше 30 гравців, кожен з яких палко з дитячих років полюбив регбі і віддає свій вільний час улюбленій грі, не отримуючи за це винагороди. Команда професійного статусу не носить. Після перемоги команди з регбі-7 у Першій лізі у 2010 році команда отримала певну фінансову підтримку з міського та обласного бюджетів. З цих джерел команда фінансується і тепер. Проте коштів цих явно не достатньо, а тому головними «спонсорами» команди можна вважати самих гравців та батьків юних регбістів.
olgaПане Михайле, розкажіть, будь ласка, куди подівся президент регбійного клубу \"Роланд\" Тарас Сметанюк? Кілька років тому він активно піарив ваш клуб, а тепер що сталося? Подейкують, що на нього відкрито чимало кримінальних справ і зараз він переховується в Австрії.22.08.2013 17:02
Михайло ЯремаУ 2008 році Тарас Сметанюк очолив Обласну федерацію регбі і дійсно посприяв поштовху відновлення регбі в Івано-Франківську на дорослому рівні. Проте з початком кризи восени 2008 року його ентузіазм закінчився. Про кримінальні справи мені не відомо і де зараз перебуває - відповісти не можу.
ОленцьоРозкажіть про свою сім*ю будь ласка22.08.2013 17:03
Михайло Ярема Сім’я стандартна – дружина і два сини, 29 та 26 років.
ОленцьоРозкажіть про правила регбі бо скілька раз хотіла зрозуміти і ніяк не виходило)22.08.2013 17:08
Михайло ЯремаПравила регбі дійсно незнайомі для багатьох глядачів, оскільки структура гри значно складніша ніж будь-яка інша гра, чи то футбол, баскетбол, волейбол. Звичайно для розуміння правил можна було би дати посилання в інтернеті на правила гри в регбі, але зрозуміти це буде нереально важко. А самий практичний метод, якщо Ви відвідуєте ігри «Роланда», звернетесь до мене і я надам місце біля знаючого правила інструктора, який у доступній формі проведе Вас правилами гри.
БабайКуди можна звернутися щоб віддати дитину на регбі. 6 рочків22.08.2013 17:27
Михайло ЯремаВ групи регбі ДЮСШ №2 ми набираємо дітей з 9-10 років. Якщо Ваша дитина йде в 1-й клас, а шкільна команда виступає в чемпіонаті з регбі-5, то ази гри в регбі дитина може отримати під керівництвом вчителя фізкультури, який веде цю команду. Сьогодні такі команди є у ЗОШ №25, ЗОШ №19, ЗОШ №17, ЗОШ №15, ЗОШ №13, ЗОШ №2, Вовчинецькій та Крихівецькій школах.
БабайСкільки потрібно коштів на утримання клубу на сезон? Звідки їх берете?22.08.2013 17:29
Михайло ЯремаВ залежності від коштів – і результат. Чим більше – тим краще.
БабайА у Франківських школах викладають регбі?22.08.2013 17:29
Михайло ЯремаВідповідь на дане пистання читайте вище...
СпортсменВсе одно футбол круче))) В чому різниця між регбі, американським футбол і австралійським футболом?22.08.2013 17:34
Михайло ЯремаПро крутизну футболу не сперечаюся. Що стосується інших футболів – американського, австралійського та регбі – всіх їх поєднює овальний м’яч і всі вони пішли від гри, яка, за історією, починається з квітня 1823 року з міста Регбі, неподалік Лондона. Саме тоді і любителі гри в м’яч поділилися на прихильників гри ногами, інші – гри руками і ногами. Остання гра і отримала назву регбі. З поширенням її на інші континенти вони трансформувалися в ігри, характерні тільки для Америки чи Австралії, тож отримали відповідні назви. Проте вони мало чим подібні між собою. До речі, австралійський футбол, який не грають в жодній іншій країні, надзвичайно популярній на свій батьківщині і сотні тисяч глядачів на іграх – буденне явище.

Кількість переглядів - 5146

Коментарі (0)

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Статті
Останнє в блогах
Всі блоги