Чат з гостем "Фіртки"

Чат з Андрієм Круглашовим

Політичним консультантом, головою NiKAA Consulting, випускником Московської Школи Політичних Досліджень, стипендіатом Е. Маскі

АН "Фіртка" завершила чат із політичним консультантом, головою NiKAA Consulting, випускником Московської Школи Політичних Досліджень, стипендіатом Едмунда Маскі Андрієм Круглашовим.Чат

ПіЛатЕсРозкажіть нам про майбутнє27.10.2012 17:20
Андрій КруглашовМайбутнє є, питання - "яким воно буде?". Почасти думаю, залежить як від нашого вибору 28 жовтня, так і від прагнення щоденно і повсякчас ставати найкращими собою, на радість людям, на благо України і світу. Майбутнє буде таким, що доведеться приймати непрості рішення у ситуації засадничої невизначеності, орієнтуватися на ходу. До майбутнього не підготуєшся, але добрі друзі, родина, особистісний розвиток і наявність змісту додадуть стійкості. (Відчув, наче гороскоп якийсь пишу :) Мені головне, щоб замість завтра не було учора. От.
CHUPAІ що там в Америці? Хто виграє президентські вибори? Хто був би кращий для України? Кажуть, що Ромні?27.10.2012 17:26
Андрій КруглашовАмериканці дивні люди. Досі не знають, хто буде їх президентом :) Питання блискуче і моя відповідь - Обама. Чому? Тому що риторика в ключі "being tough on Russia" - це пусті слова, особливо сьогодні, коли США мають борг у розмірі 16.000.000.000 $ Ромні лише стане "улюбленим ворогом Путіна", що довзолить останньому виправдати внутрішні репресії та зовнішню агресію. Згадайте, Буш не воював за Грузію. Не буде Ромні і за Україну! Тому, нам краше, щоб Путін не мав можливості "ліпити монстра". І Обама дає надто мало можливостей демонізувати себе. А от його вміння обгортати країну, що вередує, дипломатичними тенетами та санкціями (див. Іран) реально діє. Тому (я заангажований, тому ставтесь критично) вважаю, що Обама кращий для збереження миру і упередження криз, в т.ч. у відносинах з Північним сусідом, і Хілларі Клінтон робить добру роботу в цьому напрямку.
senjaЯкій політичній силі на виборах до ВР ви симпатизуєте?27.10.2012 17:29
Андрій КруглашовСимпатизую опозиційним силам. Новішій - найбільше, бо бачу перспективи її лідера стати Президентом. Але головне - просто голосувати. Бо наша явка - то як "батогом" по руках махінаторів. Давайте зіпсуємо їм свято!
123На яку партію ви працюєте?27.10.2012 17:32
Андрій КруглашовНа це питання політичні консультанти відповідають рідко, та оскільки договорів конфіденційності не підписував, скажу що за останні 2 роки допомагав ліво-центристам в 4 країнах, бо бачу, що зараз час кейнсіанства, треба ставати на ноги після кризи. Отже, в Україні це були СПУ на місцевом, в РФ - "Яблоко" на федеральному, в Канаді - New Democratic Party на провінційному, в США - демократичній на рівні трьох штатів.
123Хто найгірший - Юля, Ющ чи Яник?27.10.2012 17:37
Андрій КруглашовЯкщо дивитися по нереалізованих можливостях з огляду на ситуацію - Ющенко, якщо з огляду на стан здоров'я та особистісні фнактори, то все не так очевидно. Тому моя думка - Янукович найгірший. Він теж міг стати іншим. Але не захотів. Ющенко ж доклав рук до його президентства, і це - факт. І Тимошенко, нажаль, теж. Бо широке використання маніпулятивних практик призвело до втрати довіри критично мислячих людей. Я звісно проголосував за неї у ІІ турі, але як же гидко було... Мені всі ці політики видаються вчорашним днем, при всій повазі до ЮВТ, як до особистості.
drugТо хто там в Америці на вашу думку стане президентом?27.10.2012 17:41
Андрій КруглашовХто б не став, краху не буде. Більший запас міцності у Обами, але й Ромні вибрав сильну стратегію, змістившись до центру і фактично демонстуючи невизначеним: "Я - Обама, але білий, успішний, багатий! Я створю робочі місця і буду крутим хлопцем". Але перша частина месиджу, та ліво-центристська риторика, яку він дозволив собі впродовж дебатів може вартувати підтримки крайніх правих виборців. Щоправда, вони, імовірно, все одно проголосують "проти Обами", бо вірять, що Обама "соціаліст" Цікаво, що соціалісти (тут такі є) думають, що він - консерватор.
123Ваш прогноз: Чи буде мати Партія регіонів конституційну більшість (300 голосів) в новій Верховеій Раді? Скільки голосів буде в провладній більшості?27.10.2012 17:44
Андрій КруглашовНі. Але залежить від нашої явки. Просту матиме, судячи з нездатності опозиційних політиків поборотися за виборців Сходу та Півдня. Голоси рахувати не берусь. Але важливо врахувати наступне: чим менше буде електорально здобутих мандатів, тим менша буде імовірність "дотушкувати" до 300
lolДобрий день. Як світова спільнота розцінює суспільно-політичну ситуацію в Україні? 27.10.2012 17:49
Андрій КруглашовЯк погану. Янукович чудить. Тимошенко та Луценко сидять, людей крадуть (як от Развозжаева)... Та й брак гідності з нашого боку... Але я вірю в наше суспільство, в наших людей. І скрізь промоутую. Бо нація, у якої була Помаранчева Революція має характер.
dimonЯк вплинуло на виборчу компанію відсутність Ю.Тимошенко та Ю.Луценка у політиці? 27.10.2012 17:54
Андрій КруглашовСкладне питання для аналітика, оскільки ретроспективно змоделювати, "що було б, якби?" не видається можливим. Судячи з соціології, опозиція, що об'єдналась і близько не досягає бажаного. Юлія Володимирівна чудовий оратор. Вона б підтягнула голоси, але і відштовхнула б чимало. Юрій взагалі сильна особистість і яскравий опозиціонер. Думаю, він би додав голосів, бо антирейтинг малий. Але не було б електоральної теми звільнення політв'язнів. Хоча я дедалі більше сумніваюсь, що це хвилює багатьох співвітчизників.
КоляКоли почнеться третя світова війна і де саме?27.10.2012 17:55
Андрій КруглашовСподіваюся, ніколи. Давайте зробимо все, щоб ніде і ніколи, бо четвертої вже не буде.
gilkaЧи є в Україні політичні партії? Бо виглядає на те, що тому цирку, який зветься укрполітикою кожному клоуну відведена своя роль. Всі політичні ніші зайняті олігархічно-владними "проектами". Є попит на радикальні настрої - нате вам клоуна Ляшка з вилами, є попит на "дію" - а ми цей попит втопимо "в ФеменІ", нові обличчя? - тримайте гумову Королевську і боксера, націоналізм? - Свобода, фінансована "неукраїнськими" олігархами.... Коли з'являться власне ПАРТІЇ???27.10.2012 18:02
Андрій КруглашовПартії є. Але, як Ви слушно помітили, обслуговують тих, хто платить. З'являться тоді, коли суспільство буде фінансувати партії, а не олігархи. Коли люди вкладатимуть свої ідеї, зусилля, пристрасть. Точно партією можу вважати Демократичний Альянс. Я бачу, як іде кампанія Обами. Люди жертвують хто по 5, хто по 10 доларів. Але які можуть бути партії, якщо ми готові продавати голоси? Тільки партії обслуговування феодалів. Тим не менше, вибір є, і чим більше партії залежні від нашого з Вами вільного вибору, тим більша імовірність, що враховуватимуть нас з Вами, наші інтереси. Тому обирати треба, якщо ми хочемо вийти з зачарованого кола клієнтелли.
КоляЩо об'єднує в Україні по логіціі найбільших антагоністів - олігархів з ПР і комуністів? 27.10.2012 18:07
Андрій КруглашовСхильність до брехні. Вони - самодостатня пара для замилювання очей. Комуністи - ідеальний опонент ПР, навіть кращий, ніж Свобода (а Свобода колись була соціал-націоналістичною партією, до уваги читачів). Одні - олігархічні капіталісти, інші - номенклатурні. Як колись сказав про КПРФ Григорій Олексійович Явлінський (він до речі чудово говорить українською :) - КПУ - ліве ідеологічне крило для ПР (у якої немає ідеології) Свобода покликана бути правим, але все ж зберігає більшу незалежність в силу того, які люди належать до неї.
123Чому протестантсько-масонські країни більш успішні за інших?27.10.2012 18:13
Андрій КруглашовДумаю, тому що культивують "інтернальний локус-контроль" - впевненість, що успіхи й невдачі - результат особистих зусиль. Порівняймо 2 країни, практично однакові географічно та демографічно: Домініканську Республіку та Гаїті. Перша - католицька. Друга - наче теж. Але тут до половини людей бавляться лялечками вуду і думають, що духи за все відповідають, не вони. От і маємо ВВП на душу 7600 проти 1300. І так було ще до стихії. Тому, "масонські країни" зажди будуть успішніші, ніж країни, де люди вірять у "масонські змови" і замінюють ідею Бога та свободи волі ідеями "Світового уряду"
drugЧому на цих виборах "нові обличчя" насправді не нові, не громадські лідери, які вийшли з народу і які готові нести відповідальність перед виборцями, а передусім зірки спорту, естради тощо які готові перед виборцями грати, співати, битися за гроші самих же ж виборців? Коли нарешті слід очіквати цього оновлення еліти тай суспільства загалом, на вашу думку?27.10.2012 18:16
Андрій КруглашовЛідерів творять послідовники. Але це вимагає часу і здатності бути послідовниками. Ганді вів країну до незалежності майже 40 років. Його підтримували мільйони у трьох поколіннях. А кого пітримуємо ми? Лідери з'являться рівно тоді, коли ми готові будемо до їх програм. Як написав Віталій Портников, Чехи пішли за Гавелом, поляки - за Валенсою. А росіяни за Сахаровим - ні. За Чорноволом теж не пішли. Що ще казати?
lampi1.Чи є в Україні політики з якими хотіли би працювати? Маю на увазі не клоунів, які створюють "іменні" партії, а справді толкових людей? 2. Чи готові працювати "за ідею"? Берег любові!!!27.10.2012 18:19
Андрій КруглашовЄ, однозначно! І вже маю честь допомагати деяким. Мені щастило майже завжди працювати за ідею. Часом мені на додачу непогано платили. Справа в тому, що оплата праці політичного консультанта - це стимул політика дослухатися до його порад. Як казав один з моїх великих учителів, Любко Квасниця - "Цінність безкоштовної поради - нульова". Тим не менше, як допомагав і допомагаю стратегічними рекомендаціями гідним (на мою думку) кандидатам pro bono.
ЕнейХто найкращий політтехнолог Москви ?(може Островський ?)) І які п-технології ви передбачаєте на наступні 50-100 років на Заході і на Сході ? 27.10.2012 18:26
Андрій КруглашовНайкрашим я вважаю мого друга і учителя - Ігоря Мінтусова. Його стратегічне бачення та етичність, професіоналізм та багатогранність + менеджерський талант не залишають рівних. Єфим дуже дуже сильний в плані креативу та образів. І якщо Мінтусову немає рівних, як стратегу та універсалу, спецу по електоральному маркетингу, то суперпотужним консультантом є, безумовно, Олексій Сітніков. Він блискуче взаємодіє з клієнтом та його опонентами. ICCG та Никколо М в 1990-х безроздільно панували над ринком. (і добре, що вони, а не представники школи Щедровіцкого, як Тіма і Діма, які робили фінальні аккорди кампанії Кучми у 1999, Януковича у 2004 (3 сорти Україи), Яценюка (кольору "какі"). В найближчі 50-100 років! О_о! Я вірю в деліберативну демократію. Думаю, комунікативні технології, маркетинг змістів.... Буде запит на спільну дію. Буде запит на діалог та його медіацію. Сподіваюсь технолгії закритих суспільств на антидіалогові маніпулятивні технології відходитимуть зі сцени, як і колеги-політтехнологи, що відділяють себе від суспільства, з яким працюють.
генКак вы оцениваете деятельность политического консультанта Владимира Ешкилева ? 27.10.2012 18:27
Андрій КруглашовНічого не чув. Тому не берусь судити.
dimonтехнологія "розкладання яєць" у різні кошики українськими олігархами свідчить про те, що що вони перестали довіряти 1-2 партіям і здатні підтримати буть-кого, тільки була б підтримка народу?27.10.2012 18:28
Андрій КруглашовДесь так. І це добре. Олігархи втомилися від "сім'ї". Українські олігархи в цьому плані - молодці :)
dimonукраїна - не росія. це казав колись кучма і книжку таку написав. чи не здається вам, що тепер всіляко намагаються запровадити російську можель політичної сиситеми і зробити вислів "україна-росія" актуальним27.10.2012 18:29
Андрій КруглашовТо правда. Але правда й те, що ми всі "не надто пострадянські країни". Я бачу пряме мавпування моделі у всьому. Сподіваюсь, наше суспільство виявиться інтегрованішим і резистентнішим, бо політична система буде такою, якою дозволить їй стати суспільство, а ми вже дозволили багато. Вода в каструлі все гарячіша.
ГрубийЩо чекає на Україну в найближчі 5 років?27.10.2012 18:34
Андрій КруглашовЯкщо чекати, то нічого :) Якщо діяти - щось та буде. Випробування. Ресурсна база СРСР вже доживає свого. Треба творити. Творити у всіх напрямках. На щастя, у нас немає "ресурсного прокляття". Тому, якщо ми спроможемось об'єднуватися заради спільних, в т.ч. економічних інтересів, якщо зможемо змушувати владу до відповідальності, а ще краще - децентралізації ресурсів, то матимемо шанс. Але треба вчитися і творчо працювати. Навіть в'язання шкарпеток та саджання картоплі дає нам шанси. У нас все є для хорошого майбутнього.
senja1. Є прогнози, щісля виборів в США почнеться різка девальвація долара. 2. Є прогнози, щісля виборів в Україні почнеться різка девальвація гривні. Що робити?27.10.2012 18:35
Андрій КруглашовЗ логіки питання випливає - "купувати євро" :) Жартую. Я чомусь не тривожусь з цього приводу. Якщо ми думаємо, що все буде добре на фінринку, то так і буде.
123Коли настане крах англо-саксонської цивілізації, і що прийде їй на зміну?27.10.2012 18:39
Андрій КруглашовЯ не знаю і не певен, що такий крах повинен відбутися. Але цінності реально мають значення. Коли все менше буде носіїв англо-саксонських цінностей, тоді і буде крах. Мені здається, індивідуалізм поступиться чомусь на кшталт "альтруїстичного егоїзму". Люди усвідомлять, що маєш лише те, що даєш. Сьогодні постає економіка відносин. Думаю, все більше буде практик взаємного обміну, а гроші вже не гратимуть такої ролі. Але й колективізм, як масовий, так і вузькокорпоративний - веде в нікуди, оскільки діалектично породжує крайній егоїзм, адже надто часто ціле не пам'ятає про поль частин, як писав Бродський. Неоліберальна система теж вичерпує себе. Я бачу можливості в соціал-лібералізмі. Але це тема окремої розмови
КоляЩо перможе: бабло чи добро (завтра, через рік, п'ять, мільйон)?27.10.2012 18:42
Андрій КруглашовДобро - сильніша за гроші енергія. Але ми постали з колективізму, тому і настільки зфокусовані на грошах. Думаю, жодна перемога не буде остаточною. Та й будь-яке добро, що "переможе зло, по звірячому його вбивши" приречене зайняти його місце.
123А Кейнсіанство не стане вчорашнім днем в цій світовій інволюції? Чи не має шансів світ повернутися до повної автаркізації і натурального обміну після того як паперові гроші стануть вартувати менше ніж папір, на якому вони надруковані?27.10.2012 18:46
Андрій КруглашовЯ думаю, гроші замінить час. Люди даруватимуть час, розділятимуть його з іншими, оскільки час - найцінніший ресурс. За нього можна придбати все, але ніщо не допоможе купути час. Автаркізація може мати місце, особливо у випадках катаклізмів. Але вона ж призведе до війн, або якихось обрядів потлачу. Думаю, глобальний світ безпальтернативний. Проте глобалізація має ставати, і де факто, стає багатовекторною. Різні культури привносять у глобальний дискурс свої змісти через інтернет. Щодо кейнсіанства, то воно стане вчорашнім днем, коли вийдемо з кризи, років за 5-10. Але зараз воно - кращі ліки, гадаю
lidaЯка на вашу думку роль ЗМІ під час виборчих кампаній і як Ви оцінюєте роботу українських ЗМІ в час нинішньої парламентської гонки?27.10.2012 18:50
Андрій КруглашовУкраїнські ЗМІ, як інститут не справляються зі своєю роллю. Проте є гідні і порядні українські журналісти, чию роботу я оцінюю високо. Роль ЗМІ у виборах поки що величезна. Особливо, як інструменту формування громадської думки на користь вузьких інтересів, а не інформування про суспільно важливі справи, що допомогло б нам приймати рішення у інтересах власних. Те, що кампанія плюралістична - плюс. ЗМІ грають більшу роль в кампаніях поляризованих. Погано, що наші ЗМІ - не вільні. Вони - інструмент маніпулювання. Тому сам читаю лише статті журналістів, яких поважаю і дивлюсь виступи кандидатів, відстежуючи на адекватність та щирість.
drugДоброго дня) Яких змін слід очікувати Україні у найближчі 10 років?27.10.2012 18:57
Андрій КруглашовПовернення особистої відповідальності, бо надто довго жили в умовах відповідальності колективної. Якщо ми візьмемо свою відповідальність собі, то повернемо і свободу, і власність здобудемо. А ще - солідаризації. Бо виклики будуть серйозні. Якщо матимемо патріотичних економічно політиків і не розбазаримо наші ресурси, можемо годувати світ нашою смачною і здоровою їжею. І тоді нас будуть любити і поважати. Вірю у наші творчі сили. Ми можемо дати світу більше краси, любові, людяності. Я б хотів бачити Україну місцем діалогу культур, де злітаються люди з усього світу, щоб почути і зрозуміти одне одного. Хочу бачити нас заможними громадянами сильної держави, які певні - майже все залежить від кожного особисто. Тому очікувати змін не ватро. Треба їх творити
dimonЧи будете голосувати і чи не здивуєтеся ви вранці 29 жовтня від попередніх результатів?27.10.2012 18:59
Андрій КруглашовГолосувати не можу, і це моя провина. Тому мобілізую друзів - http://a-kruglashov.vkursi.com/4477.html. Хочу здивуватися величезній явці! Хочу здивуватися несприйняттю фальсифікацій та нашій громадянській мужності.
dimonВлада - громадянське суспільство. Коли ж нарешті буде взаємна відповідальність? Адже тепер розрив існує великий і які на вашу думку можливі рецепти покращення ситуації?27.10.2012 19:33
Андрій КруглашовЦе питання ключове. Бо громадянське суспільство - це простір свободи, який дозволяє нам протистояти владі, яка, перефразовуючи Мандельштама "гидка, як руки м'ясника". І так, умови посилення ГС: 1) Інституційні - децентралізація, демонополізація, переформатування бюджетів на підтримку третього сектору (в США ГО в окремих штатах розпоряджаються бюджетом більшим, ніж держбюджет штату) Нам потрібно повернути собі дольову участь у політиці. Щоб не було так, як в 1968 в Парижі: "я беру участь, ти береш участь, ми берем участь. Вони отримують прибутки". 2) Організаційні. Потрібно активно почати не лише робити вибір, але впливати на альтернативи, які нам видає політична система. Самоорганізовуватися. Приймати рішення, а не лише робити вибір. Тому ОСББ та інші об'єднання за необхідністю можуть стати котлом для нових лідерів. Але й лідери мають "бути з" а не "бути над" тими, хто дав їм крила, як заповідав геній, Василь Симоненко - http://poetry.uazone.net/default/pages.phtml?place=symonenko&page=symon18. Тепер про громадянські практики, що допоможуть повернути нам суб'єктність. Частину описав в статті про ЧЕСНО (див. останню третину, якщо нема часу прочитати все) - http://www.politclub.com.ua/chesno-i-manipulyuvannya-chytaty-rozdilno/ З того, що бачу по світу - добре працюють адвокаційні інструменти. Коли громадяни об'єднуються заради вирішення окремої проблеми та розроблябляють кампанії щодо тиску на владу задля вирішення проблеми, водночас підтримуючи тих людей у владі, що можуть бути союзниками. Адже лише підтримка з низу дозволяє політику міняти порядок денний на користь широких громадянських інтересів. Дуже важливим є самоврядування. Бути громадянином вчишся на практиці. Бажано починати з дитячого садочка. 3) Освітньо-виховні. Треба відмовитись від уявлення про освіту, як накопичення знань. Потрібно допомагати нашим дітям вибудувати власну гідність, громадянську мужність. Я в цьому питанні солідарний з легендарним Паоло Фрейре та моїм другом і вчителем - Шалвою Олександровичем Амонашвілі. Та й мали ж ми Сухомлинського, друзі! Йому не було рівних! Тому, щоб відповідальність була взаємною, потрібно її розділяти починаючи з сім'ї. Потрібно, щоб і діти приймали рішення, брали дольову участь у Вашій Res Publica. Бо держава починається з сім'ї. А утворення, що керується не правилами а сваволею правителя (батька/матері/тощо) приречене відтворювати ланцюжки тиранії та насильство. Лише практикуючи прийняття рішень ми вчимося бути громадянами. І ще, важливо пам'ятати, що навіть такі дрібниці, як круглий стіл, або стільці по колу допоможуть нам прийняти краще рішення, ніж президія та парти в ряд. Тому, давайте відстоювати наші публічні місця, де ми можемо фізично зібратися, як громадяни і прийняти рішення разом, не чекаючи на дядю в костюмі. Всього Вам доброго! Дуже дякую за увагу і надзвичайно цікаві запитання.

Кількість переглядів - 4755

Коментарі (2)
НИК | 28.10.2012 18:35ТИПОВИЙ ЛІБЕР, ЯКИЙ ВИМУШЕНО ВІДСТУПАЄ ДО ІНТЕР-СОЦ. ХОТЬ ПРО УКРАЇНУ ВІН ДУМАЄ. ПРИЇХАВ СЮДА ПОМАГАТИ БАТЬКІВЩИНІ, ХОТЬ СНЄТИНСКОМУ ЛЄНІНОВИ ВЖЕ НІЧО НЕ ПОМОЖЕ, ТАК ПОГАНО РОЗСТАВИВ МАЖОРІВ, ЩО Й СПИСОК ПРОВАЛИВ. А ЗВІДКИ ВІН САМ? БО ЧОГО ТУТ -ЯСНО. 33 | 28.10.2012 00:31СУПЕР!

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Статті
Останнє в блогах
Всі блоги