Чат з гостем "Фіртки"

Чат з Юрієм Андруховичем

письменником

Агенція новин "ФІртка" закінчила чат із письменником Юрієм Андруховичем.Чат

ВасилинаДобрий день, от ви письменник. Добрий письменник. А для чого вам шоу-менство, "співи, танці"? Для слави, для розваги? А бажання сховатися від світу, стерти "власну історію" не приходило?08.05.2012 12:10
Юрій АндруховичПерш усього -- вітаю всіх на чаті і дякую за ваші запитання. Перепрошую, що починаю із деяким запізненням, але сподіваюся, що ми надолужимо. Отже:
John WayneДоброго дня. Коли знову будете працювати з Карбідо? Коли очікувати "Абсент"у у Франківську? Чи не засмучує вас «Золота булька». Що воно є для Вас та «Золота булька»? 08.05.2012 12:13
Юрій АндруховичТак, відповіді на перше запитання від Василини я так і не дав. Доведеться тепер об'єднувати перше з другим. На щастя, вони десь перегукуються. Василині: Ви хочете, щоб я сховався? Я такої можливості не відкидаю. Але спершу хочу Вас (і всіх тут присутніх) запросити на наш із «Карбідо» «Абсент». 29 травня, Франківська обласна філармонія. Можливо, Ви зможете позбутися там своїх упереджень щодо наших «співів, танців». Насправді це дуже серйозна програма, яку створили й виконують дуже серйозні й дуже талановиті люди. Музиканти такого рівня у Франику виступають зовсім нечасто. Ну, і всі інші теж, в нас не тільки музиканти задіяні. Слово, візія, музика, світло, голос. Це велика і складна робота, кияни нам у грудні півгодини аплодували стоячи. Так що приходьте і сховайтеся від світу в напівтемряві філармонії) Тепер власне на запитання від John Wayne: От уже щойно і пролунало – 29 травня. Саме у Франківську ми розпочинаємо наш тур. Потім буде Львів (31 травня), Кам’янець-Подільський, де ми ще не бували (2 червня), Вінниця (3 червня), Одеса (5 червня), Харків (7 червня). Ще буде спільний проект із ДахоюБрахою в Києві 9 червня, у Золотих воротах. Але то вже буде не «Абсент». То буде Карбідо і ДахаБраха.
ГапликЯк вам подобається вірш Вінничука "Убий пі**раса!"? 08.05.2012 12:16
Юрій АндруховичПро Золоту бульку: Та нічого страшного. Засновники трохи попіарилися. Для мене це нічого не означає. А їм, може, якось і допомогло стати відомішими. Мені не шкода Про вірш: Мені не так сам вірш подобається, як його ідея) Десь перегукується з моїми снами про снайпера.
Гаплик1. Чи є Бандера вашим героєм? 2. Що ви думаєте про ВО "Свобода"?08.05.2012 12:17
Юрій Андрухович1. Ні, не є, бо я з походження мельниківець Якщо серйозно, то я волів би у цьому й подібних випадках не оперувати поняттям «герой – не герой». Усе насправді значно складніше і цікавіше. Бандера – дуже важлива постать, ключова постать нашої історії ХХ століття. 2. Я хотів би думати про них краще, але вони все роблять для того, щоб я думав про них зле Здається, я навіть перебуваю в їхньому якомусь там списку «ворогів партії». Франківських наших я, до речі, деяких знаю здавна – і не з найгіршого боку. Не виключаю, що якщо на виборах восени від них буде йти мажоритарник, то я, як справжній «ворог партії» піду та проголосую саме за нього)
ГапликВи атеїст?08.05.2012 12:18
Юрій АндруховичНі, я агностик. Пояснити, що це є?
ГороденкаЧи вважаєте Ви себе божевільним !?08.05.2012 12:18
Юрій АндруховичНі, не вважаю. Тут мені залишається процитувати Сальвадора Далі: Різниця між мною та божевільним у тому, що я не божевільний
ЯблуницяЧув що вас родичі в селі Яблуниця! Чи правда це? І чи буваєте там?08.05.2012 12:20
Юрій АндруховичРодичів не маю, можуть бути однофамільці, бо Андруховичі то взагалі такий прадавній клан, що досі зустрічається на всьому відтинку між Яремчем і Раховом. Ще є така деталь: мій прадід, художник Карло Скочдополь, у 1930-ті роки розписував Яблуницьку церкву. Я кілька років тому там був, мені священик показував його роботи, дуже цікаві.
ЯблуницяПане Юрій! Що для вас місця народження перебуття та проживання?08.05.2012 12:22
Юрій АндруховичМісце народження та проживання в мене одне й те саме – Франківськ. Я вважаю, що це не так і погано – жити там само, де народився. А ще непогано багато і часто кудись їздити й десь перебувати. Місць перебування в мене вже кілька сотень, як Ви, може, знаєте.
ЯблуницяПовідайте нам про ваш перший гонорар!!!Яка сума чи пакет з продуктами?)))08.05.2012 12:24
Юрій АндруховичВаше запитання змусило мене щойно згадати, що ось у цьому травні минає 30 років із моменту моєї найпершої публікації – так, 30 років. Ого. У травні 1982 року, 5-те число львівського журналу «Жовтень», там було аж 4 мої вірші А гонорар за них? Не пригадую. Ну, десь, мабуть, рублів зі 40. Ще одна стипендія іншими словами.
ЯблуницяЧи не починаєте Ви блукати в Станиславові серед новобудов?08.05.2012 12:25
Юрій АндруховичПочинаю. Типова дезорієнтація на місцевості.
ГрубийДоброго дня! Я ще не прочитав жодного Вашого твору. Це погано? І ще питання: Яке місце (місця) в нашому місті любите найбільше?08.05.2012 12:27
Юрій АндруховичПогано – не те слово. Заради чого ж Ви живете?:))) Про місця у Франику: Звичайно, його історичний центр, усі Чотири Площі й те, що між ними. А також вулицю Шевченка і парк. Я припускаю, що не оригінальний у цих своїх уподобаннях. А взагалі я люблю Франик ще й за те, що він має такий формат, при якому хочеться ним ходити пішки. Дуже людське місто.
RewaА хто з укрсуч письменників гідний Нобелівської премії (крім Вас, звичайно)))))))?08.05.2012 12:28
Юрій АндруховичЯ не маю права розголошувати цієї супертаємної інформації. Настане відповідний час – і Ви про все дізнаєтеся))
ЗаклопотанийПане Юрію, чому, на Вашу думку, українські інтелектуали так ліниво борються з диктатурою теперішньої влади? А може нема боротьби,бо нема диктатури? Якими повинні бути дії громадськості, влади, зокрема місцевої, для подолання генетичного спадку "совка"?08.05.2012 12:30
Юрій АндруховичПерша частина Вашого запитання: Диктатури і справді ще нема, але коли вона настане, боротися вже буде пізно. Диктатуру треба випереджувати. На жаль, це не всі розуміють. Друга частина: Влада тут навряд чи що може. У нас, до речі, порівняно несовкове місто, за що ми його й любимо. Західна Україна в цьому сенсі ще не втрачена.
МумуЩо ви шукаєте в житті? Пишете, співаєте, декламуєте....... Для чого це все? (Для повного розчарування світом ще може в політику підіть). Що далі? Для чого? Заради чого? 08.05.2012 12:33
Юрій АндруховичМожливо, заради Вас) Але я так розумію, що всім Вас розчаровую? То не ставте мені запитань – бо розчарую! Але в політику не піду. Тому що я в ній і так є – з головою, руками й ногами. Хоч і не депутат і не член жодної партії. Але ж можна й без того політикою займатися. І значно ефективнішим шляхом, ніж кнопкодавлення. Пишучи тексти, наприклад.
wasЧому у Франеку так багато файних письменників ? Як ви поясните це явище ?(з містичної насамперед сторони)08.05.2012 12:35
Юрій АндруховичЯкщо з містичної, то скажу так: бо це місто з певною Господньою аурою, котра виявляє себе передусім у літературних нахилах його мешканців) Якщо не з містичної: тут існує щодо української мови абсолютний комфорт, вона тут живе і дихає повноцінним життям. Письменники ж – це передусім мова.
Rod StewartУ ранній молодості ви захоплювалися концепцією Володимира Соловйова щодо кохання+жінки. Чому ж все-таки ви одружилися ? А ще, чи вірите в богиню, як Грейвс ? 08.05.2012 12:38
Юрій АндруховичПро Соловйова: Слава Богу, я вчасно перестав його читати:) Про Ґрейвса: Не пригадую (або й не знав ніколи?). Про всяк випадок скажу, що ні, не вірю:) Не вірити -- завжди якось надійніше, ніж вірити:) Навіщо нам віра в богинь, коли ми так і не навчилися вірити в себе самих?
SonceЮрію, я є шанувальником Вашої творчості, мені імпонує Ваша тверда позиція, як громадянина, але мене багато років мучить одне питання, про що йде мова, коли ви описуючи в "12 обручах" відеооператора, пишите: "по чотири напизники прямокутної форми в кожній кишені"???08.05.2012 12:40
Юрій АндруховичГггггггг! Ну, мені це здалося веселим – такий неологізм. Напиздник:)) Щось, що прикриває лише її, а більше нічого не прикриває. Смачне таке українське слово:)) Краще, ніж якісь там "стрінґи" чи як вони там.
Grugir@А хто "непростіший": кум каже, шо Прохасько, кума, шо Єшкілєв. А Ви шо скажите ? І чому ? 08.05.2012 12:42
Юрій АндруховичОт ми колись десь усі разом посідаємо – Ви, Ваш кум, кума Ваша і я – й тоді з усім цим спокійненько розберемося, з книжками згаданих авторів у руках, із зачитуванням уголос улюблених місць. І разом дійдемо спільного висновку. А так що я буду «повітря струшувати»? Навіщо?
беняЩо ви відчули коли отримали Золоту бульку?08.05.2012 12:43
Юрій АндруховичСлава Богу, її можна й не отримувати. Я не їздив до Києва, щоб її отримати. Тому нічого й не відчув:)) Булька є булька.
ГороденкаЧи не пробували Ви змінити уподобання кинути писанину та зайнятись наприклад альпінізьмом чи чимось іншим!08.05.2012 12:44
Юрій АндруховичО! А я думаю – чого мені в житті так не вистачає… АльпінізЬму, от чого! Все, покидаю писанину!
ГороденкаЧи є у вас шкідливі звички, і як ви з ними боритесь!?08.05.2012 12:46
Юрій АндруховичБорюсь як можу. Найшкідливіша моя звичка – це багато і щодня працювати. Тому я змушую себе хоч іноді перебрати з алкоголем, щоб наступного дня бути з бодуна, тобто непрацездатним. Помагає.
eroSЧому Анна Герман не Лайза Шейла Шалайзер ?08.05.2012 12:47
Юрій АндруховичНе зовсім те саме. Але приблизно той самий тип. Пані Шалайзер мені симпатичніша, бо вона моя вигадка. Пані Герман, на жаль, не вигадка, а реальність. Наша спільна проблема:)
кенгз яким літературним персонажем - своїм і не своїм - ви б хотіли зустрітися в реальному житті 08.05.2012 12:49
Юрій АндруховичО, як у нас запитання одне за другим вишиковуються тематично! Ну, якщо вже з персонажами зустрічатися, то, звісно, зі своїми. З Перфецьким я хотів би зустрітися, так. Ми з ним під час «Абсенту» маємо зустрітися, до речі. Він обіцяв з’явитися на сцені.
John WayneВаша власна творча криза сильно тисне на вашу психіку. Ви лікуєтесь алкоголем? 08.05.2012 12:50
Юрій АндруховичДякую, що хвилюєтеся за мою психіку:)) Ви вважаєте, що вона в мене під тиском? Відкрию Вам таємницю – це справді так. А лікуюся винятково «Абсентом». Запрошую на виставу:)
вет-ветЯк Ви вчили іноземні мови ? (кілька фішкових секретів дайте)Чи легко Вам даються іномови ? 08.05.2012 12:51
Юрій АндруховичТа я ж не такий уже й поліглот. Німецька, англійська (значно повільніша від німецької), польська. Секретів не маю. Так складалося життя, що доводилося вмикатися на повну і ловити їх, засвоювати. Банальність, але факт: без живого реального спілкування з носіями іномови як рідної Ви її не здолаєте.
Марта Набуває розмахів так звана інет-література, блого-література, доводиться зараз на багатьох сайтах читати сяких-таких "блогерів-літераторів", зокрема "Фіртка" не стала винятком серед цього зростаючого в арифметичній прогресії числа. А як ви, пане Юрію, ставитесь до цього модного явища, і чи не становить загрозу така практика справжній звичній літературі. Спасибі. 08.05.2012 12:52
Юрій АндруховичНа мій погляд, ні, не становить. Люди загалом ще певний час масово переходитимуть у віртуал, це зрозуміло. Якщо в інет-літературі «опублікуватися» простіше (а таки простіше), то вона, звичайно ж, переважатиме кількісно. За кількістю авторів – так. Але чи за кількістю читачів? Думаю, що все-таки ні.
Городенкачому як на вашу думку наш народ живе хреново!?08.05.2012 12:53
Юрій АндруховичОго, та там же стільки всякого намішано в цьому народі:) Тисяча і одна причина для хрінового життя. До речі, не так уже і хріново він живе. Он в Африці деякі народи живуть куди хріновіше:)
моренаНазвіть будь-ласка по два,три улюблених Ваших письменників сучасності і минулого, починаючи з України, не оминаючи Росію, через Європу до Америки, і знову на Схід до Індії, Японії, Китаю.08.05.2012 12:54
Юрій АндруховичАж по два-три? Ну, спробуймо. Франко, Антонич, Бруно Шульц, Набоков, Джойс, Кобо Абе, Борхес, Бродський, Даніло Кіш, Грабал, Кундера, Стасюк, Мілош (Чеслав), Рільке, Роберт Вальзер…
fcss88Чому не знайшлось місце Івано-Франківську у "Лексиконі"?08.05.2012 12:55
Юрій АндруховичТому що «Лексикон» -- про людину, яка поза домом, яка не у своєму місті. У Франківську я вдома, тут має бути інший герой.
мовчкиЯкшо Х(ха) змінити Х (ікс) щось зміниться накраще/гірше ??? 08.05.2012 12:55
Юрій АндруховичЯкщо не подобається – головне змінювати. У нас тепер так погано, що будь-яка зміна на краще.
ВВишняШлю привіта ! Хто, ви думаєте, Юрію, ліпший письменник : Янукович чи Кучма ?08.05.2012 12:56
Юрій АндруховичЯнукович у кожному разі дорожчий. У сенсі – для кожного з нас:))
ВВишняЯк-би Америка нам Аляску взамін на Крим і Донецьк, Флоріду на Одесу - то було би фест ? 08.05.2012 12:57
Юрій АндруховичЗа Одесу я б ще поборовся. Але й на Флориду хочеться. Там у січні плаваєш в океані, а вода десь так +25. Куди тому Криму.
PopokatepetelЮрко, чому ВВишня таке глупе? О, і ще, чому у пані Груньман не кинули яйцем? 08.05.2012 12:58
Юрій Андрухович1. Мабуть, жартує. 2. Та я все від представників народу подвигів сподіваюся. Не може ж письменник собою всі діри закривати, в тому числі яйцеметальні.
LMВ совєтські роки вся інтелегенція Франківщини дальше кавярні "Юність" і "сотки" по якій їй було мус пройти до цього закладу з простими людьми не зустрічалась. Бачу і ви "звіздите" по закордонах, а Вам слабо проїхатись по сільських та районних бібліотеках області? Послати їм пару ваших книг у подарунок (ви ж не бідна людина). Невже ви думаєте що про ВАС, Забужко, Капранових... хтось там знає? Чи головне бабло, а вся інтелегенція закінчується Івано_-Франківською сто метрівкою і напевне зараз якимось модним ресторанчиком з "сушами".08.05.2012 13:00
Юрій АндруховичОт як Ви суворо за нас узялися:) До речі, в совєтські роки не тільки «Юність» була, але й «Медівня". А також арешти, обшуки, строки. Ну, я цього вже фактично не застав, але вирішив, що не зайве й Вам нагадати. По суті запитання: я свої книжки роздаю лише тоді, коли мене про це просять. Якщо я просто так їх усім наліво й направо роздаватиму, то в них почнуть загортати сільодку. Або ті ж таки «суші». Мене б і такий варіант влаштував, але Вас, напевно, ні. Бо насправді в нас є, крім мене, мільйони небідних людей і сотні тисяч багатших, наприклад, за мене. Але вони й не думають купувати якісь книжки. Зате вони зводять собі здоровенні особняки, купують супертачки. Ну, не вийшло з українців книжної нації – то вже й не вийде. Є загальна проблема неосвіченості, невігластва. Все більше оцінок та дипломів купується, все менше людей уміє грамотно викласти свою думку, зрозуміти викладену на письмі думку іншого. От і Ви пишете «інтелегенція»:) В одному слові дві помилки. Підходьте – я дам Вам кілька десятків книжок для бібліотек. От лише хто їх там узагалі візьме до рук?
oooВи навчалися у школі № 5. Чи з теплотою Ви згадуєте свої шкільні роки? Хто з вчителів "Зробив свій внесок" для Вас як для майбутнього письменника.Чи нічого доброго у Вашому шкільному минулому не було (іноді це відчутно у Ваших творах") А взагалі Ви і Ваша творчість ,на мою думку, це вдала маркетингова політика.Просто успішний проект.08.05.2012 13:01
Юрій АндруховичДякую, що не втрималися від похвали:) Тепер і я знатиму, в чому секрет успішності. Про школу: ні, не згадую з теплотою. Школу я дуже не любив. Учився я більш-менш пристойно (стерпно), але справжніх Учителів серед моїх учителів не було.
меседжНазвіть будь-ласка зо три-чотири найвідвідуваніші вами чи найулюбленіші місцина Франківська.08.05.2012 13:01
Юрій АндруховичУже відповідав.
ЛешаУважаемый, лично я Вас искренно уважаю и многое вами написанное искренне ценю, считаю весьма достойной литературой. А вопрос у меня к вам весьма утилитарный: куда лучше целится человеку с ростом 192 и весом 127 кг. - в лоб ? живот ? или коленка ? Благодарю) 08.05.2012 13:02
Юрій АндруховичЯ думаю, що найкраще – в задницю. Для початку з сіллю.
2@@@4u могли би WU написати щось іншою мовою крім рідною англ рус нім пол ?-?-?-2 якщо так то щоб це було і чому ?- 08.05.2012 13:03
Юрій АндруховичНі, швидше за все не міг би. Нічого, крім і-мейлів, я написати жодною іноземною мовою не можу. Та я й не дуже за цим шкодую. Для письменника мова є такою ж приблизно даністю, як і, даруйте на слові, батьківщина.
СОСМОСДоброго Дня ! Юрію, чи правда те що ваші "Кримінальні сонети" навіяні дружбою і співпрацею з франківською мафією ? Чи правда те що ви дружили з Беном ? І чому Кобзону не мож їхати вАмерика а вам мож ?)08.05.2012 13:04
Юрій АндруховичКлааас! Що, справді є такі версії? Ні, на жаль, не тільки не дружив з Беном, але й не знався особисто.
СОСМОСХто подолає донецку мафію ?08.05.2012 13:06
Юрій АндруховичУсі ми. Не дамо їм жодного голосу на виборах - от Вам і початок. Усе дуже просто.
РобДобрий день, пане Юрію ! А цікаво знати, як відбулося знайомство учасників "Станіславського феномену", де саме, за яких умов, і чи може варто, аби колись зявилася окрема книга про це вагоме явище в Україні ?08.05.2012 13:09
Юрій АндруховичПро це можна було би згадувати і згадувати, причому кожний із СФ мав би якусь власну версію того, як усе починалось і хто з ким знайомився. Наш чат добігає кінця, тож я лише можу спрямувати Вас до свого роману "Таємниця" -- 5-й розділ. Там викладено мою версію.
РобЛюди наші так люблять рахувати чужі гроші (лиш би не лізли в не свої гаманці), от кажуть Ви дуже багатий, розвінчайте чи підтвердіть будь-ласка в цифрах - за літературні і публіцистичні гонарари, даруйте)))08.05.2012 13:13
Юрій АндруховичЯ не є багатою людиною, швидше, як тут уже казали, небідною. Небідним бути значно простіше, ніж багатим - треба із самого початку вирішити для себе, чого тобі НЕ треба. Мені не треба дуже багатьох речей - машини, вілли, мільйонних рахунків. Тому я даю раду зі своїми гонорарами і почуваюся щасливим та небідним, чого й Вам бажаю. Дякую всім за розмову і до зустрічі у філрамонії 29 травня або деінде.

Кількість переглядів - 6383

Коментарі (8)
гість | 02.06.2012 01:11Літера Ґ є на клавіатурі - лівіше від Я.
Дуже цікаво було почитати чат, незважаючи на "маркетингову політику", як хтось писав
МАРІЯ | 09.05.2012 16:06Нічого дотепер не читала Юрія Андруховича - тепер прочитаю. ФІРТЦІ дякую за цікавого,а головне живого автора. А "неологізми" я все таки не люблю, вік мабуть. І Андруховичу і ФІРТЦІ - браво! Кук | 09.05.2012 11:16Гарний чат. Юрій як завжди - на рівні. вглибокійдірі | 09.05.2012 07:15Юрку - цікавий чат, шкода мало і рідко, думаю частіше треба на публіку в інеті з"являтись на противагу закликам їздити по селам ... LM | 08.05.2012 17:37Стыльки часу пройшло, а коментарыв немає! Чекаєте на АПЛОДИСМЕНТИ? Sonce | 08.05.2012 16:55Юрію, як кажуть на Прикарпатті, щоб Ви всралися. Шість років спокою не давали мені тоті Ваші "напиздники", а то виявляється труси. John Wayne | 08.05.2012 16:41Шикарно.. на "абсент" обов"язково прийду. LM | 08.05.2012 16:21З 18 листопада 1935 до 13 січня 1936 проходив Варшавський процес, на
якому Бандера, разом з 11 іншими обвинуваченими, був суджений за
приналежність до ОУН та за організацію вбивства міністра внутрішніх
справ Польщі Броніслава Пєрацького. Бандеру засудили до смертної кари,
яку замінено на довічне ув'язнення.
Це для тих хто типу Противсіхів... Не можна розділяти українських
героїв! На цьому і грають російські фашисти!
На рахунок Інтелігенція (від лат. intelligentia). Спочатку добийтеся,
щоб букву G, я зміг набрати на клавіатурі... Тому навіть ви написали
його з помилкою! Я не хотів Вас образити, але я став Вам на "мозоль"
чи то "мозіль"...Пропагуйте як Франко, їдьте по селам, живіть для
УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, а не для БАБЛА!

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Статті
Останнє в блогах
Всі блоги