Чат з гостем "Фіртки"

Чат з Лідією Анушкевичус

координатором ініціативної групи підприємців "Свій за свого", головою благодійного фонду "Оберіг", волонтером

АН ФІРТКА завершила чат з координатором ініціативної групи підприємців "Свій за свого", головою благодійного фонду "Оберіг", волонтером Лідією Анушкевичус.



Чат

helenaПані Лідо, чим відрізняється ваш благодійний фонд від всіх інших? Які добрі справи Фонд зробив за останній місяць? І чи допомагаєте ви соціально незахищеним громадянам, чи головний акцент на учасниках АТО?08.06.2015 11:02
Лідія АнушкевичусБлагодійний фонд "Оберіг" працює вже дуже давно. Відколи працює фірма Рітас ми завжди помагали соціально незахищеним людям. Зараз найбільше потребуючі - воїни АТО, їхні сім'ї, поранені, переселенці. Тому найбільша увага тепер саме цим категоріям. Через БФ "Оберіг" ми розмитнили гуманітарну допомогу з Лігниці (Польща) і успішно її роздали серед потребуючих. Оформляємо допомогу з Кшанова. Фонд допомагає у волонтерській роботі.
франкенштайнПані Лідо, а чим займається Ваш чоловік? Кажуть, років п'ять тому його обрали мером цього міста? Чому ж тоді у громади стійке враження, що мера в місті нема?08.06.2015 11:09
Лідія АнушкевичусЯ впевнена, що це ваша суб'єктивна думка. Міська влада, зокрема мій чоловік, як особистість і як міський голова, завжди був з громадою міста. В тяжкий час для нашого народу, коли по всій Украіні палали шини, була частина людей,які хотіли дестабілізувати ситуацію в місті. Цього вдалося у значній мірі уникнути,саме завдяки роботі міського голови,який втримав ситуацію під контролем. Він ніколи, при усіх владах у Києві, не боявся відкрито висловити свою позицію. Я була поруч весь цей час, тому знаю, про що говорю. Щодо останніх п'яти років, то місто живе і динамічно розвивається, наскільки це можливо в умовах сучасної Украіни. Людей, які критикують владу і міського голову, як представника влади, завжди не бракувало. Це нормальна ситуація.
555Добрийдень, пані Лідія. Думаю що ви маєте вплив на свого чоловіка. Він колись обіцяв, що за жодних обставин не піде на вибори на третій термін на мера. Переконайте його виконати дану колись обіцянку!08.06.2015 11:11
Лідія АнушкевичусНе можу Вам цього обіцяти, бо рішення Віктор приймає сам. А я в будь-якому випадку буду поважати його рішення.
НиколайПані Лідо, як ви самі на рахунок виборів міського голови? Може підете? Думаю, що вам би пасувало.08.06.2015 11:12
Лідія АнушкевичусЗвичайно, що на вибори я не піду. Громадською роботою займатись буду, наскільки це буде потрібно для громади і для мене особисто. Це мені пасує більше, до того є внутрішня потреба цим займатися. Я добре розумію, що більшість людей розглядають мене, в першу чергу, через призму посади мого чоловіка. Часто завдяки статусу дружини міського голови мені вдається ефективніше допомагати людям. Отже, підвищена відповідальність того вартує!Оцінила це найбільше в останній рік, коли активно зайнялась волонтерською роботою.
НиколайЯк ви встигаєте і працювати, і сім'ї увагу приділяти і ще й армії помагати? Це напевно складно.08.06.2015 11:14
Лідія АнушкевичусЦе непросто, але багато років дотримуюсь простого правила: треба зупинитись, подумати, що головне в цей момент часу і вирішувати саме цю проблему. Навчив мене цьому Віктор, коли пішов на посаду міського голови, а я занурилась у бізнес. Тепер, коли буває складно і в мене паніка, він завжди говорить, подумай, що головне,і роби це.
НиколайЩо робите у вільний час?08.06.2015 11:17
Лідія АнушкевичусМалюю пряники! Ось лише вже точно не знаю, чи це мій вільний час, чи робота, чи волонтерство. Вчора була неділя. Ми з дівчатами волонтерами приїхали з прощі в Погоні щасливі і задоволені, бо відвідали святе місце і збирали кошти на тепловізор. Це, до речі, вже четвертий тепловізор, до якого доклалась наша маленька волонтерська група. Йдемо втомлені, а на вулиці безтурботно гуляють люди. Подивились одне на одного,розсміялись! Воно нам треба?! Але саме так ми хочемо проводити свій вільний час.А ось коли закінчиться війна, а я дуже цього чекаю, то я буду збирати гриби,ходити на баскетбол і їздити по світу:)
степанЕра Анушкевичуса відходить в аннали історії, як вам кандидатура Марцінківа на посаді голови міста, Шкутяка або Смушака, можете їх охарактеризувати.08.06.2015 11:18
Лідія АнушкевичусНе хочу нікого характеризувати. Людей оцінюю по їхніх вчинках. Зазвичай для цього потрібно хоча б детально прочитати біографію людини і поміж рядків можна виділити головне. Сім’я, робота, діти, дружина. Все так просто. Дуже часто кандидати саме це замовчують, а виборцям підсовують гарну картинку і гречку...
вовкаДоброго дня, пані Лідо. Як ви думаєте, чи треба Україні повернути її жовто-синій прапор, чи сьогоднішній теж несе якесь смислове навантаження.Ваше бачення.08.06.2015 11:21
Лідія АнушкевичусДля мене це не є надто принципово. Хоча сумніви інколи закрадаються. Мені дуже подобається гімн України,я співаю його зі сльозами на очах, але хотіла б більш оптимістичних слів у тексті. Але ми самі творимо свою історію, треба тільки навчитись доводити справу до кінця. Зараз час боротися за незалежну державу, а не час просто міняти місцями кольори прапора.
вовкаКого з сучасної літератури ви читаєте? Улюблений письменник.Що з останнього прочитали?08.06.2015 11:23
Лідія АнушкевичусВсіх наших Станіславських письменників читаю обов’язково. Не все сприймаю, але знати своїх треба. Один рік у мене був роком Андруховича - я таки перечита всі його твори, які попадались під руку. Люблю почитувати Прохаська, маленькими порціями, заставляє думати про вічне. З останнього прочитала Ліну Костенко "Записки українського самасшедшого". В тему до сьогоднішнього часу. Рекомендую лише людям зі стійкою психікою.
вовкаЧи багато коштів для АТО ви зібрали на екофестивалі "EkoLifeStile", власне, скільки?08.06.2015 11:24
Лідія АнушкевичусЗібрали 572 грн. Це не так багато, як хотілось, але разом з прощею в Погоні у нас в копілці на сьогоднішній день 4763 грн. А це вже не так мало!
ЗорянаВітаю.Лідо, цікавить ваша благодійна діяльність. Скільки часу ви нею займаєтесь, скільки коштів зібрали, що придбали для солдат, і де взагалі можна ознайомитись з якимось звітом, що стосується грошових надходжень?08.06.2015 12:02
Лідія АнушкевичусВже минув рік, відколи я займаюсь саме волонтерською роботою. За цей час нашій волонтерській групі вдалось зібрати чималу суму грошей. Про їхнє надходження і використання постійно детально пишу на своій сторінці у Facebook. Крім того веду нашу волонтерську бухгалтерію і бухгалтерію БФ «Оберіг».
ЗорянаБагато людей нарікають, що ваш чоловік, міський голова, занапастив місто. Вас все влаштовує в нашому місті?08.06.2015 12:03
Лідія АнушкевичусЯ так не думаю. Дуже люблю наше місто. Можливо не все мене влаштовує як в місті, так і в державі, але я, як і мій чоловік, щось робимо, щоб поміняти життя на краще. Вам також рекомендую не нарікати, а працювати!
455566Здравствуйте. Легко ли быть женой мэра? Влияете ли вы на его решения, касательно проблем в городе?08.06.2015 12:04
Лідія АнушкевичусЗовсім не просто, адже багато людей думає, що я можу творити чудеса і впливати на всіх і вся. Це далеко не так. Радити можу, адже всі ми живі люди і я, в першу чергу, можу сказати своєму чоловікові те, про що інші бояться з ним говорити. Проте, Віктор завжди самостійно приймає рішення.
СтеллаПривіт. Ліда, де ви відпочиваєте кожного року, в якій саме країні? Де ваша сім'я буде відпочивати цього року?08.06.2015 12:09
Лідія АнушкевичусКожен рік ми відпочиваємо на Україні в Східниці. Дуже любимо це курортне затишне містечко. Цього року плануємо також туди поїхати, не зважаючи на пригоди, які спіткали нас там минулого разу, коли Віктор на велосипеді потрапив під колеса вантажного автомобіля. Всяке буває:) Дуже любимо подорожувати закордоном, але, зазвичай, це короткотермінові подорожі, які важко назвати відпочинком.
СтеллаВи займаєтесь благодійністю. Вам це справді подобається, чи вас зобов'язує посада чоловіка?08.06.2015 12:16
Лідія АнушкевичусВважаю, що дружини публічних людей не повинні стояти осторонь, а бути активними в суспільстві. Найчастіше так і буває. Я займаюсь благодійністю, бо в першу чергу є внутрішня потреба, а не зобов’язання статусом. Я щаслива, що можу допомагати людям і роблю це щиро. За цей рік міф про дружину міського голови, яка займається благодійністю заради піару, трохи розвіявся. Принаймні, для людей, які знають мене особисто:)
СтеллаВи сильна жінка. Чоловіки бояться сильних жінок. Ваш чоловік вас боїться? :)08.06.2015 12:17
Лідія АнушкевичусНе думаю. Можу бути як сильною, так і слабкою. Я справжня жінка!
АнатолійПані, Лідія, добрий день. Що ви думаєте про забудову міського озера?08.06.2015 12:25
Лідія АнушкевичусЗвичайно, я б хотіла, щоб знайшлися кошти для облагородження тієї чудової території, а не для її забудови. Коли земля стоїть пусткою - це завжди ласий шматок для забудівників. На мою думку, все забудовувати не варто.
АнатолійЧи є у вас авто, яка модель, чи їздите ви з водієм, чи користуєтесь громадським транспортом?08.06.2015 12:26
Лідія АнушкевичусЯ їжджу із синами і з водієм. Шкодую, що ще не сіла за кермо сама. Це плани на майбутнє.
RobertПані Лідія, чим займаються ваші діти? Подейкують, що у них подвійне громадянство. Це правда?08.06.2015 12:28
Лідія АнушкевичусДіти працюють, вчаться, як всі в їхньому віці. Подвійного громадянства нема, бо воно не можливе в Україні.
МешканецВітаю. Скажіть - в чому добре заощаджувати - гривня, євро, долар, золото, єни, платина, нерухомість?08.06.2015 12:58
Лідія АнушкевичусВ наш час найкращі інвестиції в здоров’я і в освіту - свою і своїх дітей. Хворіти ми не маємо права, бо ніяких заощаджень не вистачить. Залишитись без роботи також, тому треба бути хорошим спеціалістом, який виживе будь-де. Наскільки все непевно, я переконалась, зустрівшись із переселенцями з Криму і Донбасу. Люди, що були успішними і мали добрі матеріальні статки в один момент залишились без нічого. Зате знання і здоровя ми несемо з собою по житті.
МешканецЯкою була ваша дитяча мрія?08.06.2015 12:59
Лідія АнушкевичусЯ завжди мріяла об’їздити весь світ. Щаслива, що маю можливість реалізовувати свою мрію рік за роком, відкриваючи для себе різні країни.
МешканецЯк змінились настрої людей за рік війни на сході на предмет допомоги: кажуть що людям чим раз стає байдуже і вже ніто не хоче помагати08.06.2015 13:01
Лідія АнушкевичусЗ одного боку, це так. Люди звикли і трохи збайдужіли. З другого боку, багато сімей зачепила війна. Якщо раніше вони проходили повз волонтерів, то тепер зовсім інша ситуація. Наприклад, чи хтось міг раніше подумати, що працівникам податкової, викладачам медакадемії і університету «Нафти і газу» прийдуть повістки... Зараз це реальність. Тому усім вартує задуматись. Краще допомагати тим людям, які зараз там, аніж чекати, коли біда постукає у твої двері.
MarinaВи нещодавно були в Польщі на еко-виставці. Маєте в планах відвідати ще якісь іноземні країни?08.06.2015 13:04
Лідія АнушкевичусПлани є. Обов'язково з нашою волонтерсьокю групою їздитимемо всюди,куди нас запроушвтаимуть. Це відкриває світ для нас і нас для світу. Дякую усім за запитання. Вони були цікавими, інколи непростими, а інколи і провокативними. Ні на кого не ображаюся:) Всім успіхів і мирного неба над головою!

Кількість переглядів - 4676

Коментарі (3)
Остапяк | 20.06.2015 19:05Керує Ліда Анчоусом як Кетрін Клєр Чумаченко Ющом Рапатим.То в місті всі знають.Говорити та імітувати благодійність то одне але результати роботи того святого сімейства сумнівні.То в місті всі скажуть.І хай Ліда менше піариться! Юлія | 08.06.2015 19:51Будь-ласка зателефонуйте ( 0996585610, бо вкрай необхідна допомога
для переселенців.
Станиславівець | 08.06.2015 17:56Розумна пані! Вміло згладжує гострі кути.
Може би то вона закерувала містом?! Хоча би до виборів.
А її чоловік малював би пряники...

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:



Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ