Цикли смерті


Кажуть, що 25 років у житті цивілізації складають певний цикл. Двадцять п’ять років тому вибухнув Чорнобиль. Люди мало чому навчилися від тої катастрофи. Принаймні, не припинили будувати залізобетонні каструлі зі смертоносним «урановим борщем» усередині. Тепер японська (хто б міг подумати!) станція дає старт новому циклу ядерної смерті.

Ще цікавіше з Лівією. Рівно 25 років тому – 20 березня 1986 року – три штурмовики типів А-6 і А-7, які злетіли з палуби американського авіаносця «Саратога», були, в районі півострова Сірт, збиті лівійськими зенітними ракетними комплексами С-200ВЕ. Це був чорний день для US Navy. Пройшло чверть століття, практично день-у-день, і 19 березня 2011 року американці над Сіртом вдруге почали полювання за базами С-200, які й досі складають основу протиповітряних сил Лівійської Джамахірії. Над пустелями Магрібу також почався відлік нового циклу смерті.

З одного боку, вражає, як повільно тягнеться той час, який прийнято називати «метаісторичним». Стільки часу минуло, а в Лівії при владі той самий Муаммар Каддафі (вічний полковник танкових військ), який у далекому-далекому вісімдесят шостому наказав збити американські штурмовики. І його ракетні комплекси «земля-повітря» також ті самі. С-200 «Вега-Е», розроблені в радянському НПО «Алмаз» ще на рубежі 60-70-их років. Щоправда, двадцять п’ять років тому це ще була досить грізна зброя. Тепер – практично металобрухт. Зрозуміло, що надзвукова семитонна двоступенева ракета В-860, якою споряджено С-200, ще здатна збити літак (що вона, до речі, успішно зробила з цивільним ізраїльським лайнером, коли браві хлопці Кузьмука фуганули «вісімсот шістдесятою» у мирне чорноморське небо). Але її електроніка і системи наведення майже безпорадні проти сучасних засобів радіоелектронного придушення ЗРК, які стоять на озброєнні країн НАТО. Те саме стосується і лівійських радарів П-14 і П-18, прототипи яких розробили ще до мого народження. Майже півстоліття тому.

А радянським застарілим ракетам протистоять вже не «товстомордики» А-6 (що їх збивали навіть в’єтнамці своїми допотопними С-75), а «невидимі» грумманівські бомбардувальники В- 2, штурмовики А-18 і британські «Торнадо». Якщо в Лівії збройні сили на чверть століття застигли у пустельній медитації, то в країнах Заходу за цей час вже встигли «народити» два нові покоління бойової техніки. І новий «цикл смерті» там зустрічають у всеозброєнні. Що не залишає для полковника жодного шансу у безпосередньому міліарному протистоянні.

Тепер навколо Тріполі озброюються войовничі бедуїнські племена і поспіхом виводяться з консервації тисяча сто танків Т-55 і Т-62. Наряд чи бедуїнам вдасться – як погрожує впертий полковник – перетворити Середиземне море на поле бою. Ані старі радянські танки, ані ескадрони верблюжої кавалерії не здатні ушкодити авіаносці. Але зробити нафту дорожчою вони можуть. І таксі в Україні, відповідно, стане ледве не розкішшю. Так, пішоходно, зустрінемо ми новий цикл смерті. Можливо, він буде добрішим до України, аніж той, що почався під знаком Прип’ятьської зірки Полин.


Кількість переглядів - 1004220.03.2011 18:29

Система Orphus Коментарі (6)
Ганна | 29.03.2011 15:36Для Владимира Ешкилева. Мы хотим сделать вам интересное предложение, отзовитесь пожалуйста на мыло ann@pl.com.ua
Спасибо
Анна Хоменко, журнал Публичные люди
Do Jozef'a | 21.03.2011 21:39Щодо Сицилії - дуже сумнівно. Після втрати обох МіГів-23 на озброєнні ВПС Лівії з літаків, здатних досягти узбережжя Сицилії залишилися тільки винищувачі-бомбардувальники Су-22М (девять боєздатних одиниць). Уявити собі, що такі літаки (що їх миттєво засікають радари американського флоту через 5 секунд після взльоту) змогли прорватися крізь натівські сили, обійти суперпотужний район ППО Мальти, не зустріти F-16 ППС Італії (які зараз чергують в режимі баражування) і нанести бомбово-ракетні удари по острову. Щось фантастичне. Джерело надійне чи може людина питуща? Jozef | 21.03.2011 18:25Для Єшкілєва.Воване не треба іронізувати,з Каддафі 300
українських пілотів, а вони воювати вміють.До речі,сьогодні
вночі бомбардували Сицилію.Щойно про це мені повідомили
телефоном з Риму, так що полковник ще повоює.А в Лівії
Воване гинуть діти.
*** | 21.03.2011 11:54щось ви за вуха цифри притягуєте, 8 років тому почали прасувати Ірак, 16 років тому — Югославию... теж можна цикли знайти. А можна і не знайти... Пуцер | 21.03.2011 00:42Володя, дякую за оптимізм! 007 | 20.03.2011 22:25Для того, щоби дістати авіаносець потрібна надзвукова протикорабельна ракета. Така як французька "Екзосет" або російська "Онікс". Такої зброї у МК немає. Тому лівійці тепер в ролі мішенів. Не більше. Подальше нецікаве.

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах
Салат мимоза классический рецепт https://vkusno-salat.ru/50-salat-mimoza-klassicheskiy-recept.html | Блог Анатолія Пікуля