Реформи, чи зміна декорацій


Криза, яка затягнулась як в Україні, так і в світі, а також суперечливі думки та висловлювання поважних аналітиків не дають жодної певності у завтрашньому дні. Навіть стабільні країни досі не можуть оговтатись та вийти з режиму пріоритетності  захисту існуючих ринків та власної економіки, не кажучи вже про якийсь розвиток чи ріст.


Дивлячись через цю призму на нашу державу, робити якісь позитивні прогнози стає досить важко. Ситуація ще й ускладнена доволі викривленими статистичними даними, які у нас оприлюднюються у вигляді політичної PR-кампанії і мало відповідають реальному стану речей.  Таким чином ми маємо картину, в якій наша держава з нестабільною недорозвиненою економікою намагається протистояти загальносвітовим негативним тенденціям, так-сяк наповнювати свій бюджет принаймні для покриття основних видатків, паралельно змінювати все керівництво у всій вертикалі влади і (основне!) проводити РЕФОРМИ.


На цьому етапі хотілось би розглянути ситуацію більш прискіпливо.


Мабуть кожен громадянин переконаний, що без реформування як загальної системи влади в Україні, так і окремих галузей та сфер рухатись далі неможливо. Отже, саме для загального прогресу та створення зрозумілих правил відбуваються всі зміни. Проте хочу нагадати, що два реформування ми уже пережили і їх якість відчули: це реформування податкової системи (а простіше кажучи, запровадження Податкового кодексу) та реформування судової системи. Далі нас чекає реформа пенсійної системи, адміністративна реформа, реформа системи освіти, земельна та аграрна реформи – це не вичерпний перелік змін, до яких повинен бути готовий кожен. Лякає невідомість, адже стратегічного плану розвитку країни не існує, як не існує і плану реформ. При всьому цьому ми ще й постійно отримуємо непрозорі натяки Заходу на порушення основних прав і свобод, в тому числі свободи слова та свободи преси, що, в свою чергу, в комплексі з відсутністю зрозумілих економічних правил просто зупиняє притік зовнішнього капіталу.


Очевидно, що за минулий рік ми, на жаль, отримали лише частину квазіреформ і підміну понять, які навіть і в своїх позитивних елементах не даватимуть бажаних результатів через відсутність комплексного підходу. І якщо основні зміни на ринку землі чи в аграрному секторі пройдуть  за таким же сценарієм,  то ми втратимо основу для підняття економіки. А ще, якщо ці зміни проходитимуть  без здорової частки патріотизму та бажання не реагувати на зовнішні віяння, а диктувати власні національні умови на світових ринках , то ця основа слугуватиме для підняття економіки будь-кого, лише не України.

 

Цей текст був написаний для "Західного кур'єру"


Кількість переглядів - 1387810.03.2011 15:16

Система Orphus Коментарі (13)
підлиза | 13.03.2011 17:02Романчука - в губернатори! 05 | 13.03.2011 16:58До Universala: через 10 років тягнибоківської влади тут вже і людей не лишиться. молодь чухне в європи а старенькі повмирають. буде лише свобода кермувати на руїні і це буде прекрасно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Universal | 13.03.2011 12:17До "Пильного56": не факт. Електорат змінює свої симпатії. навіть такий консервативний як галицький. десять років тягнибоківської нацреволюції і люди прозріють Пильний56 | 12.03.2011 16:14Такі як Романчук, ніколи не дістануть схвалення від електоральної отари. Вівцям потрібні не технократи а мітингові верескуни, які б на всіх майданах кричали: "Геть жидів і москалів!" От на ці пусті гасла в нашого лохторату слинка виділяється, як у песика доктора Павлова на лєпєсричну лямпочку. Вони за мавпу проголосують, якщо тільки мавпа буде гіпернаціоналістичною і вересканити голосно про "національну ідею". Співчуваю Андрієві: не в той час не у тому місці... ПЭТЯ | 12.03.2011 15:23Святославе, як я знаю від близьких до Андрія джерел, він після відходу із влади почав заробляти в рази більше. Його юридична компанія Моріс Група обслуговує дуже потужні компанії, для прикладу Бахматюка, Лукор і інші. Тому для нього влада в плані заробляння грошей - швидше втрачені можливості. А твоя заздрість за чужими машинами і квартирами - то справді біда. Кака | 12.03.2011 14:54Святославу. Андрій Романчук якраз один з дуже небагатьох, хто у владі робив щось реальне не для себе, а для народу. Взяти хоча б аукціони на деревину. Спротив "лісовиків" був шалений, бо вони звикли каламутити, отримувати відкати і т.п. Але він це зробив. І ще багато іншого доброго. Але потім прийшов Палійчук, цей "коник-горбоконик" і все засохло. Не думаю, що Романчук може бути відповідальним за Юща і сю його компанію. А за себе, переконаний, йому є що сказати. Якраз якби таких як він у владі була критична маса, то і ситуація в нас була б кращою. Святослав | 12.03.2011 11:27Андрій може писати.
Його політична сила і він особисто вже були при владі. Які успіхи ? Результат відомий. Треба було обурюватись коли був при владі. Тоді треба було працювати маючи таку високу довіру від громадян і виконувати всі 10 кроків назустріч людям.
Андрій може писати. Він свої особисті питаня давно "порішав". Шикарна квартира в центрі міста, дорога іномарка. Облаштовані родичі. Може по закордонах тяжко гарував як мільйони українців ? Ні. Все завдяки перебуванню у владі.
Андрію ! Маючи блог, покажіть читачам власні успіхи у реформуванні країни. Така непрофесійна критика теперішньої влади є банальною демагогією.
дідо | 10.03.2011 19:37Йой, Міко, у якому штабі вам замовили оцю революційну ахгітачію? У прибютіків? Шаблончик їхній. Мика | 10.03.2011 18:52Бидло на вулиці не виходить, воно терпить і стогне. Воно не йде на барикади, а сидить у хліві і втішається помиями, які йому наливає господар. Якщо ви вибрали собі саме такий шлях у цьому житті, то мовчіть, терпіть, прогинайтеся далі, але не лякайте інших. Історії про війну ми вже чули від Кучми. Вони йому не допомогли. Не допоможуть вони і вашим господарям, за яких ви тут розпинаєтеся. День, коли треба буде відповідати за свої вчинки, за зло, спричинене людям, за розкішне життя за рахунок пенсіонерів, вчителів, лікарів, шахтарів... обов"язково настане. Але цього разу розплата буде іншою. Я в цьому не маю жодних сумнівів. дідо | 10.03.2011 18:07Міко, кицьо, а уяви себе на барикаді з фаною. Такою героїчною істотою, як на картинці про війну. Революціонєркою. І тобі з "калаша" влучають у черево і куля зі зміщеним центром спочатку проокручується у твоїх кишках, а потім прориває селезінку, робить мікс з легеневої тканини і вистрибує з твого тіла через дірку в горлі разом з фонтанчиком крові. Правда класно? Мубарак | 10.03.2011 17:49В Єгипнті, коли виводили бидло на вулиці, то всі ЗМІ розповідали казки про революцію, демократію, як мусульмани і християни братаються на Ат-Тахрір. А тепер в Каїрі вже спалена третя церква, вбиті десятки невинних християн. Революція в Україні почнеться з мирних мітингів проти Януковича а закінчиться розбомбленим Львовом, на руїнах якого рештки населення збиратимуть рештки свого майна. Вася | 10.03.2011 17:12Мика. Та в статті саме про це і написано. Про те, що ніяких реформ немає, а є тільки імітація. Мика | 10.03.2011 17:06Андрію, чому замість говорити людям правду ви замилюєте їм очі своїми "глибокими" роздумами про реформи? Які взагалі можуть бути реформи, коли державою керують урки, гопники, казнокради, українофоби й запроданці типу Вишиванюка. Коню зрозуміло, куди ми рухаємося і що нас чекає. І про яку "здорову частку патріотизму та бажання диктувати власні національні умови на світових ринках" може йти мова, коли на чолі країни стоїть колишній зек? Хіба не видно неозброєним оком, що такого поняття, як національні інтереси для цієї влади не існує взагалі? Є тільки групка бандитів-мільярдерів і стадо послушних рабів, які за безцінь працюють на їхніх заводах. Зараз не про успішність реформ треба писати, а негайно виводити людей на вулиці, як в Тунісі, Єгипті, Лівії. Іншого шляху в України не має!!!

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах