Палац Потоцьких треба зруйнувати


Наші так звані «інтелектуали» люблять все старе і стародавнє. Їм їсти не давай, а покажи якісь розбиті перекошені двері в австрійській розвалюсі і вони будуть біля тих дверей довго прицмокувати і з розумним виглядом дудлити пиво. Авжеж, то ж австрійське, стародавнє, так пахне Європою!

А який гвалт вони зчинили навколо тої розвалюхи нікому не потрібної, яка носить "горде" ім'я Палацу Потоцьких! Зробили з того чи не головне питання для Івано-Франківська. Віддавати олігарху Бахматюкові цю так звану «перлину європейської архітектури» чи не віддавати. Бо ж то така сташенна «небачена цінність»!

А, насправді ж, що ми там маємо, у тому «палаці»? Страшні на вигляд зношені будівлі, старі і смердючі. Немає там ніякого «лицарського духу», про що так люблять розпатякувати наші новоявлені «шляхтичі» (їхніх прабабусь до панів після вечері викликали?).

Там, у тому палаці, за совіцьких часів прорвало каналізацію і підвали залило, вибачте, гімном. І то, кажуть люди, не один раз було. От від того гімна весь тамтешній «лицарський дух» перетворився в «руський дух». І ще там все просякло госпитальними смородами, гноями, мікробами і пліснявою за ті сто з лишком років, поки там був військовий госпиталь.

І місце там недобре. Знаємо ще зі школи, ким були Потоцькі та подібні до них магнати. Як вони ненавиділи все українське, «хлопське». А тепер онуки отих битих-перебитих канчуками хлопів і ґвалтованих українських дівчат аж підстрибують як хочуть щоби місто знову назвати Станіславом. Бо так, бач, по європейському (так їм здається, бо ж неуки і не слухають мудрих людей, справжніх українців).

Немає в рабів гідності і болю за своїх прадідів. Є лишень прагнення самому стати паном і щоб якийсь звироднілий аристократ Отто чи то Казимирчик за українські гроші приїхав сюди, поїв, попив добре та й  поплескав наших «нових аристократів» по плечам: «Гут, хлопе, добже!».

Той просмерджений карболкою і фекаліями палац (а насправді сифілітичну руїну) треба знести до фундаменту як гноячку на тілі міста.

Немає в ньому ніякої архітектурної цінності. І про цінності теж треба вже казати правду і казати вголос. Ідеальним типом будівлі, як вже відомо науковцям, є проста прямокутна українська сільська хата типу стодола, яка виникла ще за часів Трипілля. Вісім тисяч років її архітектура залишається незмінною. Чому? Тому що вона є вершиною всієї архітектури, усього світового дизайну. Все геніальне - просте. А те, що принесли сюди зайди, усі ті витребеньки і «стилі», це все нам чуже, це мистецтво окупантів. Звільняти Україну від тисячолітньої окупації треба не принизливою пошаною до гнобителів-магнатів, а руйнуванням окупаційного спадку – отих австрійсько-польських кам’яниць у центрі Івано-Франківська і в інших містах, які викривляють психіку перехожих-українців, нагадують їм, що вони й досі дрібні, бідні і зрабщені.

Не маємо власної архітектурної школи, яка б вела українську архітектуру від української правдивої хати. Від рідного, свого, не спотвореного чужинською думкою. Шевченко, Франко, Бандера не в палацах народилися. А в палацах народжувалися ті, які стріляли в українців і вішали їх. Тому я зрадію, коли зноситимуть те прокляте нашими прадідами румовище, над яким так квокчуть перешиванні хлопи  і грантоїди. Нехай там буде хоч і торговий центр, від нього хоч якась користь українській громаді.


Кількість переглядів - 3069705.02.2011 08:43

Система Orphus Коментарі (82)
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 5 | Наступна> | В кінець>>
Ірина | 03.07.2014 17:51Автор хвора на голову! redbestia | 08.07.2011 15:53Пані Мар'яно, не можу втриматись - мушу запропонувати Вам декілька дружніх порад.
Вам слід було спочатку навчитись мислити (sic!) та грамотно і логічно висловлювати думки, і лише тоді спробувати писати, а не навпаки.
Ваші опуси не заслуговують дискусій, імхо.
Стосовно самого тексту, окрім хмари граматичних та орфографічних помилок, найбільше ріже око надмірна кількість:
1)«лапок» (повірте, це не найкращий спосіб підкреслити негативне ставлення чи зневагу до певних реалій);
2) згадок про сатану у всіх можливих і неможливих варіаціях;
3) приставок «псевдо» і «так звані» (детальніше див. пункт 1).
Псевдо - це, властиво, Ваша творчість, яку Ви через свою неосвіченість, наївність, хворобливе еґо чи інші відхилення гордо демонструєте невдячним читачам.
А від спалахів гніву, люті і безсилля - спробуйте рятуватись морфієм. Раптом станеться диво, розвіється густий туман у мізках і Ви нарешті зрозумієте, хто Ви, де Вам шукати своє місце в соціумі, в чому сенс життя та відповіді на інші питання, що хвилюють ваше гаряче серце. А коли не спиться - не вмикайте комп'ютер, краще напийтесь барбітуратів.
Всього Вам найкращого і творчої наснаги :) :)
Бугагашенька | 08.07.2011 13:45ахахах)) нє, ну все-таки цікаво, шо треба вживати, шоб таке написати? льорд крімсон | 05.04.2011 17:36Поздоровляємо, ви очолили конкурс "Місc тупа вагіна 2011!" Партизан | 10.03.2011 20:03Натомість - парк культури імені С.Бандери. Там гратимуть оркестри і продаватимуть морозиво і сало в шоколяді. Автор (не ц | 08.03.2011 22:29Ок, зруйнувати діло нескладне. А що натомість? Стодола? Чи як пропонують пан губернатор та вільна свобода - торгово-офісний центр (ще один базар)? То що натомість? До Льоши | 03.03.2011 14:05Рабе Божий Олексію, навіщо підняв свого голоса проти малої світу сього, пишклявої пророчиці і мучениці крапельниці і клізми? Що зробила тобі ця ніжна Каліяна Дурга, що пальцями копирсається у таємницях буття і небуття. Попустися, рабе, і буде тобі кармічне послаблення на три місяці від ярма тяжкого у світі тапасітака. Леша | 02.03.2011 23:36Я уже давно не видел подобного бреда. Сочувствую этой леди. Ее "статья" содержит все признаки душевной болезни. Есть пословица: "Если Бог хочет наказать человека, отнимает у него разум". Неужели это медсестра - скорее пациентка.
Странно, что такую чушь здесь допускают...
Шура Балаг | 28.02.2011 13:05Бред, наподобие "перлов" Сергія Плачинди, изложенные им в "Словнику давньоукраїнської міфології". Если это написано всерьез, то место этой мадам в психушке, но не в качестве медсестры, а в качестве пациентки. Но возникает иная мысль. И С.Плачинда и эта "поэтянка" искренне ненавидят Украину. Еще древние говорили - если хочешь победить врага, то сделай его смешным. Когда такую дурь прочтут нормальные люди, то они искренне будут смеяться над украинцами, считая их сборищем дебилов. А этого и добиваются враги Украины. Потому, что в таких опусах украинцы, кроме как посмешищем в глазах всего цивилизованнного мира, выглядеть не могут.

Al1 | 20.02.2011 12:36Я просмотрел ещё несколько статей этой барышни. По-моему это стёб. .... | 19.02.2011 17:15було б добре побачити справку з млинарської 13, чи авторка даного посту там не лікується бува. Блоблобло | 18.02.2011 19:34Конспірологія - це причеплева хвороба. Якщо ви вже побачили у 500-гривневій купюрі "страшну массонську змову", то далі все стає прозорим і зрозумілим, включно із тим гіменцем під парканчиком про який я писав. Маряну Варців, зрозуміло, створили в таємній лабораторії, розташованій на глибині двох кілометрів під селом Пациковом, а вірші замість неї пишуть Забужко з андруховичем за тисячу євро за кожний рядок. Кожний має право бути самашедшим. Трололо | 18.02.2011 19:15Так-так... А є такі люди, які навіть у Помаранчевій революції (а також у її клонах в Киргізії, Тунісі,Єгипті) бачать лише "самодіяльність народних мас" та прориви героїчних блогерів:) Зомбі, жуйте вашу жвачку і мрійте про нового Месію. А то Месію Першого, якого ви коронували на Майдауні, вже з під купи гівна й не видно. Блоблобло | 18.02.2011 19:01Є такі люди, які навіть у шматку лайна під парканом бачать технології. Мовляв, не так просто це гівенце лежить під тим парканом. Напевне це політтехнологи поклали його під паркан для того, щоби (далі варіанти на ружний смак). Трололо | 18.02.2011 18:53Я теж зауважив технологічність цієї "маряни". Але тонко замутили, ой тонко! xoxo | 18.02.2011 17:01Трололо такое трололо terry | 18.02.2011 14:34До "Козі". Аще на тому постаментові дописати: "Ні людям ні собі!" І підписати: "Фанківські жлоби і хворі з Млинарської". Козі | 18.02.2011 14:28Ото добре, козо, що твої друзі-козли у московії так думають. менше їздитимуть до Бандерлянду і не буде чути тута їхнього матюкливого язичія. Ще б у варшаві так само нас боялися, то було б добре. А гнойовище потоцьких ми зруйнуємо, а на місці його спорудимо памятника Тарасові заввишки сто метрів. А на постаменті напишемо: "Ні ляхові, ні москалеві!" Коза | 18.02.2011 14:03Мої друзі в Москві вважають що в Івано-Франківську пацієнтів психлікарні водять на прогулянки до Палацу Потоцьких і вони там розбирають його на цеглини. Вони вже називають наше місто "містом варятів". Cever | 18.02.2011 08:59Лікуватися, лікуватися і ще раз лікуватися.
Як казав наш дідусь Ленін.
Як і автору статті, як і авторам сайту.
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 5 | Наступна> | В кінець>>

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах
Снять квартиру в минске. Риелтор найти сегодня в минске квартиру flatbook.by.