Івано-Франківськ. Вірменська, 1. «Варварство – по-франківськи»


 

 

 

Варвари зруйнували Рим. Свідчать про це історичні факти і очевидці-літописці. Франківськ - не Рим, проте варварів і тут, як, свідчать очевидці, є достатньо.


Наприкінці минулого тижня на екрані місцевого телеканалу блискавицею пронісся репортаж, про те, як «Об’єкт Ревалоризації» став наступним об’єктом наживи для спадкоємців бізнесу пост-Колковського. Мова іде про будинок на вулиці Вірменській, 1, що поруч Пам’ятного знаку Першій Українській Церкві.


Схоже жахлива споруда висотою в чотири поверхи, з дозволеною поверховістю у три, доповнить урбаністичний пейзаж за вироком злої долі містобудування в модерновому  Франківську. Дивує одне, як ті, хто мають право голосу і право приймати владні рішення бавляться нібито сліпих і творять сучасне «варварство по-франківськи».


Про репортаж. В масштабі він залишив байдужими більшість міщан. «Так має бути» - хтось махнув рукою, а хтось просто ще раз згадав владу злим не тихим «ЇМ НАЧХАТИ…… Далі цензура».

До тих «Кому начхати»  віднести слід і виконавчу, і місцеву законодавчу владу. Без згоди цього тандему постати ця споруда фізично не в силі і права немає.  Не з барського плеча, відкату від виборчої кампанії,  а з випадку листопадового «зеленого заворушення» фірма ПП «Скол» - забудівник що підписався «ревалоризувати будинок» в історичній частині міста,  відійшла від цього не з власної волі.  Сталося так, що зараз пан Колковський скитається десь в Хорватії, а право забудувати відносно дармову частину франикової землі надано – такому собі Олександру Оришко. Невипадково -  чоловік в законі депутата міської ради від фракції «Свобода». Чи може  збіг обставин?


Невипадково – відсутні пікети «свідомої» містошейперської провладної політичної партії з даного питання.


Невипадково - виконком і рада тихо роблять чорну справу, плюндруючи історію і традиції міста з Магдибурськиким правом. І знову ж, невипадково,  пожинати ці плоди будівництва в стилі архітектурного Сальвадора Далі будемо ми – прості, не  по своїй волі невладні міщани. А може нам всім байдуже? Хто має вуха хай слухає. А очі хай бачить.


Якщо неправда - киньте в мене камінь.


В рефлексії -  очікую дій від  «богів» при владі.


 

На епілог


Ми всі творці нашого міста: хтось пише вірші, хтось коменти, хтось робить фотозвіт, тролить і все таке….а хтось мостить вулицю бруківкою, водить маршрутку, продає морозиво, малює проект нового торгового центру. По одинці ми ніхто і звати може нас ніяк  - гуртом ми є авторитет і влада, і сила………


Кількість переглядів - 272310.06.2013 17:11

Система Orphus Коментарі (5)
інший перехожий | 19.06.2013 16:27жахлива споруда висотою в чотири поверхи- на місці напіврозвалого будинку будують новий, зате скільки крику, куполів вірменської церкви невидно? та кому це важливо, їх в любому випадку буде видно тільки з невеликого пятачка (макс. 10х10 м) напроти маг. Природа, тому що прямо перед церквою стоїть новий будинок, це вже "так сталось". Краще б бідкались дорогою повз церкву до смітників ззаду "Білого дому", яка вічно засипана сміттям, а покриття як після проїзду танків. І ще б знайти тих недоумків, які навесні пообрізали всі дерева на вул.Грушевській до голого стовбура, тепер чекати 2-3 роки, поки гілки повідростають. перехожий | 17.06.2013 18:21А де у цей час був Русланчик Марцинків? Він руйнував паркан по вул. Стуса. А авалили черговий пам"ятник старого міста-єрунда. Побудують на його місці чергове страховище типу "Легенди"! Караул український | 15.06.2013 21:19Чи може хтось відповісти- хто забудовник і хто власник будинку?Взагалі це мало би бути написано на паркані, що оточує будову. Сергій Чирва | 12.06.2013 08:58Нещодавно припустив, що партійний квиток - це вирішення проблем із працевлаштуванням, але , як виходить з блога, - це ще і право безнаказано чинити проти совісті та закону, - це мождивість "дерибану" того, що ще не встигли потягнути попередники, того, що на розсуд пересічної людини взагалі не можливо вкрасти...
В державі має правити громада, а не партійні зграї!
Я | 11.06.2013 15:45Треба фото скелету-каркасу тієї будови причепити, щоб усім було зрозуміліше.

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах