Україна котиться до дефолту, застерігає у статті в The Wall Street Journal Крістофер Гренвілл, виконавчий директор аналітичної фірми Trusted Sources. Логічно, якщо Україні допоможе Росія, але Київ розплатиться за це частиною своєї незалежності, відзначає автор.
Сувора економія - єдиний спосіб зберегти інвалютні резерви України і запобігти новому падінню гривні в умовах, коли борг держави і приватних компаній перевищує 100% ВВП, говориться в статті. Новому президенту доведеться сильно зрізати витрати держбюджету і перекласти на внутрішніх споживачів зростання цін на енергоносії . Це складне завдання навіть для політика з опорою на єдність нації, але Україна розколота на прозахідний та просхідний табору.
Справі шкодить і розділення повноважень виконавчої влади між президентом і парламентом. На думку автора, єдиний вихід - радикальна реформа конституції, яка закріпить вищу владу парламенту, але це можливо лише за умови схвалення фракцій Тимошенко і Януковича, ворогуючих політиків, які напевно перенесуть своє протистояння в парламент. 'Це, м`яко кажучи, не ідеальна обстановка для поновлення програми МВФ і запобігання фінансового колапсу', - вважає автор. У будь-якому випадку коньюнктура світових цін на сировину та енергоносії несприятлива для України.
У 2010 році Україна повинна погасити зовнішній борг у розмірі 37 млрд доларів. Мабуть, їй потрібно десь залучити понад 10 млрд, а в 2012-2013 роках, коли доведеться повертати кредит МВФ - 15-24 млрд доларів. Єдиний реальний спосіб заткнути дірку - допомога Росії. Українська еліта звернеться до Москви лише в крайньому випадку, але розсудить, що для незалежності дефолт ще небезпечніше, аніж російська допомога, вважає автор. Росія, зі свого боку, зацікавлена в геополітичних придбаннях і нових активах, а також усвідомлює, що фінансово-економічний крах України підриває стабільність усього регіону.