Галичани переходять на каштани

За два тижні до виборів депутатів до місцевих рад галицька преса переповнена «джинсою» - замовними матеріалами та портретами кандидатів в депутати та міські голови. Окремі матеріали одинакового змісту з тими ж заказними рейтингами та фотографіями кандидатів публікуються відразу в усіх газетах. Але все ж спробуємо глянути на останні сторінки, де редактори газет публікують матеріалів власних журналістів.

Івано-Франківська газета «Репортер» пише:

«Минулого тижня депутати івано-франківської міської ради проголосували за заборону продажу алкоголю в роздрібній торгівлі у нічний час. За задумкою ініціаторів, це мало би зменшити кількість любителів випити та забезпечити громадський порядок. Але ж спиртним у нашому місті торгують не тільки магазини, оковиту без проблем можна купити й на так званих «точках»… Кому з городян не відомо про бабусь, які на Привокзальній площі постачають нею тамтешній невибагливий контингент?

Та пити саморобну горілку, то як грати у російську рулетку. Раз на раз не попадає. За словами Ігоря Пулика, завідувача відділенням анестезіології та інтенсивної терапії обласної клінічної лікарні, отруєння алкоголем для Прикарпаття – не рідкість. Напливи йдуть періодично. «От, у вересні просто нашестя якесь було п’яних, і білі гарячки, і отруєння, – каже він. – І воно ще не закінчилося».

Контингент тих, хто потрапляє до лікарні з алкогольним отруєнням, Ігор Пулик характеризує так: «Це люди не надто благополучні. Чоловіки – середнього віку, зрідка жінки – віком десь до 30 років. Буває, що ці випадки закінчуються трагічно. В нашій області щомісяця від отруєння в середньому помирають три людини».

За словами Івана Пулика, отруєння алкоголем почастішали, відколи подорожчала горілка. Лікар не виключає, що із забороною продажу спиртного вночі, збільшиться й кількість клієнтів цих точок, а відповідно і пацієнтів у лікарнях.

За словами Василя Гультайчука, голови ЦЗГ УМВС в області, цього року порушили вдвічі більше кримінальних справ у сфері боротьби зі злочинами, пов’язаними із незаконним виготовленням, зберіганням та реалізацією алкогольної продукції, ніж минулоріч. На сьогодні – 76 справ. Гультайчук наводить цифри: «Від початку року з обігу вилучено 45 тисяч 783 пляшки фальсифікованих горілчаних виробів, 45 тисяч 439 підроблених марок акцизного збору та 1700 літрів спирту».

Тим часом в Тернополі виникають інші проблеми. Газета «Вільне життя» розповідає:

«31 травня 2010 року відповідним рішенням Кабінет міністрів України вніс курильні суміші в перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, таким чином заборонивши їх продаж та вживання. Проте їх продовжують відкрито розповсюджувати у Тернополі.

Найбільша проблема наркотичного ринку в тому, що хоч реєстр заборонених препаратів складений, хімічна промисловість не стоїть на місці. Чи не щодня з’являються нові препарати, здатні відправити звичайну людину до Білки із Стрілкою на навколоземну орбіту. Така слизька позиція дозволяє приторговувати кайфом під прикриттям «легальності». А саме так представили свій товар у одному магазині аромосумішей.

Заборона уряду поширилась на так звані «мікси» — рослинні курильні суміші Especia Legalize Mix, Spise Gold, Spise Diamond, Afghan-mix, Afghan essence, Afghan incense та інші. Завдяки цьому рішенню спеціалізовані магазини для продажу «міксів» закрили по всій Україні, зокрема і в Тернополі. Однак наприкінці літа в нашому місті знову почали діяти магазини «Party mix», в яких можна придбати вище перелічені суміші. Вони працюють і продають продукцію також і через Інтернет.

До речі, синтетики, які містяться в курильних сумішах, можуть викликати глибокі психічні розлади і порушувати роботу життєво важливих органів. Галюцинації та зміни свідомості провокує штучний канабінол JWH-18, який міститься у міксах. Він у шість разів сильніший та шкідливіший за звичайну марихуану. В Україні уже зафіксовано не один летальний випадок внаслідок зупинки серця, через вживання аромаміксів. Були й випадки самогубства».

Невесела картина спостерігається в житті пересічного галичанина, коли він прямує в крамницю. Львівська газета «Поступ» зокрема пише таке:

«Для мільйонів українців черговий похід на ринок чи супермаркет останнім часом завершується стресом та відвідинами аптеки. Але хіба можна спокійно спостерігати, як твої кровно зароблені гривні перетворюються буквально в копійки, а так званий прожитковий мінімум заледве вистачає на хліб з водою? Якщо з хлібом в сучасної влади якось не склалося, то видовищ в українській політиці – хоч відбавляй, тільки й встигай за новинами стежити. Дійшло до того, що чиновники найвищого рівня почали відвідувати ринки та супермаркети.

Ціни зросли фактично на все – гречку, тверді сири, яйця, овочі і фрукти, а про м'ясо великій кількості пенсіонерів взагалі доведеться забути. Подорожчали і хлібобулочні вироби, крім «соціальних» сортів хліба.

Вартість твердого сиру давно перевищує вартість ковбаси, проте всі рекорди б’ють фрукти, ціни на які зросли у зв’язку підвищенням митних зборів. Ціни на яйця зросли у порівнянні з літом фактично вдвічі».

Тим часом галичани переходять на каштани. Західноукраїнська газета «Експрес» пише:

«Ціни в магазинах змусили людей згадати про те, що просто під ногами лежать… харчі.

- Каштани – для бідняків та гурманів, - каже Валентина Сорока. Перші - збивають каштани з дерев і варять як бульбу. Нині картопелька дорога, а дармових каштанів – хоч греблю гати. А місцеві гурмани… смакують смажені каштани з пивом і з шоколадом.

Сирий каштан смаком схожий на горіх. Каштан їстівний із сімейства букових. А до каштана кінського, що на весні рясно квітує білими свічками, не має жодного стосунку… Раніше каштани вважалися їжею бідняків, нині ж вони популярні в європейській кухні».

Поки народ переходить з хліба та картопельки на каштани та інший підніжний корм, політики продовжують галасно балотуватися в місцеві ради.

«Автобуси зі «свободівцями» не змогли виїхати до Києва через втручання правоохоронців, - пише Івано-Франківська обласна газета «Галичина».

- За кілька кілометрів від Івано-Франківська у селі Клубівцях пост ДАі заблокував подальше пересування… автобусам, змусивши їх повернутись назад.

У відповідь на такі дії МВС «свободівці» провели пікетування обласного управління МВС… пікетування… було доволі численним і гучним. А буквально через кілька годин заступник начальника управління внутрішних справ в Івано-Франківській області Василь Фелик та начальник УДАі області Михайло Кизимишин провели своєрідний брифінг для журналістів, де виклали своє бачення ситуації.

…пізно ввечері 13 жовтня патрульні міліціонери зупинили в Клубівцях два мікроавтобуси, котрі їхали у напрямку Тернопільської області. У кожному з бусів перебували по 20 пасажирів. Практично всі — молоді люди. Водії пояснили працівникам міліції, що везуть їх до Чернівців, звідки пасажири начебто мають намір вилетіти на відпочинок до Єгипту.

Але у водіїв при собі не було ліцензій на право пасажирських перевезень, не мали вони шляхових листків, та й справність технічного стану їх транспортних засобів викликала сумніви. Журналістам дали можливість поспілкуватися з одним із тих водіїв. Він розповів, що до нього зателефонував знайомий і попросив відвезти до Києва на футбол групу молодих людей. Щоправда, вже у дорозі йому чомусь сказали їхати на Чернівці. Він не бачив, щоби пасажири везли із собою якісь прапори, транспаранти тощо. Поводилися як зазвичай молоді люди — розмовляли, сміялися, співали пісень».

Тим часом інша політична сила у Львові «партія «Батьківщина» не братиме участі у виборах до Львівської обласної та міської рад, - пише газета «Високий Замок», - позаяк під її іменем територіальні виборчі комісії зареєстрували фальшиві списки кандидатів у депутати, що їх подали самозванці.

- Те, що нас не зареєструють, було зрозуміло, – каже голова Львівської обласної парторганізації «Батьківщини» (легітимної) Роман Ілик. – Ми зіткнулися з адміністративною машиною, на боці якої суди, органи юстиції, інші державні органи. Водночас ми хотіли не допустити авантюрної затії члена провладної коаліції, виключеного з лав нашої партії Івана Деньковича, який видає себе за керівника обласної «Батьківщини».

Керівництво справжньої «Батьківщини» отримало з обласної міліції листа, де стверджується, що Іван Денькович не отримував дозволу на виготовлення партійної печатки чи її дублікату. Оскільки справжня печатка знаходиться у Романа Ілика, то якою печаткою затверджував усі виборчі документи Іван Денькович?

– У нас є підозра, що Денькович, після того як був звільнений з посади голови обласної парторганізації, просто наштампував собі бланків і зараз друкує на них документи у всі потрібні йому інстанції, – повідомив під час розмови з кореспондентом «Високого Замку» Роман Ілик.

Голова легітимної львівської «Батьківщини» ще раз підтвердив, що соратники Юлії Тимошенко не братимуть участі у виборах до Львівської обласної та міської рад».

 


Андрій Мева, «ОстроВ»
 
 


18.10.2010 1312 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1881
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1880
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5586 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2174 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

773

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

839

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1046

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26182
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10214 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

263
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

289
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

406
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909