«ЗАРАДИ КАЛА» АБО «ХТО, ЯК НЕ МИ З ГОЛОВОЮ?»


Є такий старий анекдот. На запитання подруги: «Чи вийшла б ти заміж за радикала?», інша подруга відповідає: «Заради кала? Ніколи!»

 

Приблизно в таку ситуацію сьогодні на думку спостерігачів потрапила місцева «Свобода».

 

Керівник обласної «Свободи» Олександр Сич обирається головою Івано-Франківської облради. Отримує квіти від свого попередника, інший букет - від голови ОДА, далі «зворушена» сесія в єдиному пориві приймає рішення про встановлення  новообраному голові облради  найвищого рангу службовця органів місцевого самоврядування. З відповідною заробітною платою (кажуть, приблизно 12-14 тис. грн. –до порівняння, по даних управління статистики середня зарплата по області в 2010р. становить приблизно 1900грн.). Король помер – хай живе король? В напутньому слові губернатор вже розділив з головою ради майбутню відповідальність за стан справ в області навпіл.

 

Щоб прогнозувати «завтра», потрібно розуміти, що відбувається «сьогодні». Яка більшість сформована в обласній раді і чого від неї можна сподіватись? Олександра Сича на голову ради ймовірно підтримали:

 

Фракція «БЮТ-Батьківщина», яка в сьогоднішній облраді приречена  повертати прихильність виборця надрадикальними діями. Отримавши посаду першого заступника голови ради, фракція «Батьківщини» в найближчий час спробує «освятити» рішеннями сесій блок гострих питань, що обов’язково будуть мати вплив на  політичну ситуацію в області. (Наприклад, питання про референдум по достроковому припиненню повноважень парламенту та президента, або ж про  відставку уряду та багато-багато подібних). Розуміючи, що у БЮТу і «Свободи» фактично тотожнє електоральне поле, можна сміливо стверджувати, що  цікаві змагання між названими політсилами «не за горами».

 

Фракція «Фронту Змін». Відверто дивний вибір фронтменів по даному голосуванню. І неадекватний розрахунок за голоси.

По-перше, з переліку  депутатів-фронтовиків, що пройшли в обласну раду, двоє з трьох – відомі особи, які органічно вписуються в інтер’єр кабінету губернатора на третьому поверсі «Білого будинку».

По-друге, звільнена посада голови бюджетної комісії ради, яку отримав їх обласний  лідер – є , як говорять в народі, «не приший кобилі хвіст», і в свій час була переведена в статус «звільненої» (тобто, для депутата, що її займає стала основним, постійним місцем роботи) в зв’язку з необхідністю працевлаштування  одного з керівників області. Насправді, можна прогнозувати, що для В. Шкварилюка була б (або є) набагато привабливішою перспектива – нинішній заступник голови ОДА Ігор Зварич стає депутатом Верховної Ради (зараз він у прохідному списку), а Володимир Шкварилюк повертається у своє насижене крісло заступника голови ОДА. Провладна група депутатів облради укріплюється.

 

Фракція «Наша Україна». Видається що ймовірна позиція депутатів-нашоукраїнців в голосуванні за кандидатуру О. Сича, як голови обласної ради є або результатом якоїсь їх персональної образи до діючої обласної влади, або частиною домовленостей з свободівцями, що можна пов’язати, наприклад, з нереалізованим бажанням отримати «Нашою Україною» посади першого заступника міського голови обласного центру.

Так чи інакше, але фракція  «Нашої України» з ОДА не домовилась. А домовлятись було кому – більше половини депутатів-нашоукраїнців є бувшими і нинішніми прибічниками діючого голови ОДА. Є навіть його підлеглий. Більше того, при підтримці альтернативної О. Сичу кандидатури, фракція могла розраховувати на посаду першого заступника голови облради. Кажуть , що каменем  розбрату   між    перемовниками   могло   стати   прізвище особи висунутої на цю посаду обласним керівництвом партії. Компромісу так і не знайшли.

 

В результаті – «є, як є»: О.Сич очолив обласну раду реально маючи 18 з 114 депутатів (15,7% голосів в сесійній залі) та промінявши дуже вигідну для себе напередодні виборів до Верховної Ради нішу ефективного лідера опозиції на протилежну.

В місті ж Івано-Франківську  все сталось, як і передбачалось, але з точністю до навпаки. Маючи в міській раді абсолютну більшість – 34 депутатських голоса з 59, депутати «Свободи» голосуванням за виконком міської ради впритул самі «розстріляли» власну перемогу. Залишається, щоб лідер   фракції «Свободи» в міській раді Роман Онуфріїв в партійному офісі вивісив модернізоване партійне гасло «Хто, як не ми з головою?»


Кількість переглядів - 845607.12.2010 18:38

Система Orphus Коментарі (26)
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 2 | Наступна> | В кінець>>
N | 17.12.2010 14:16Tu deviens responsable pour toujours de ce que tu as apprivoise... Влад | 15.12.2010 07:53А що можна чекати від таких депутатів, коли половина з них ще недавно сиділа за шкільною партою, друга половина тупо "косить" від армії, і серед них немає жодної людини, котра б хоч трохи розуміла що там робить. Але ми вибрали їх за принципом стадного інстинкту, тому тепер слід якось пережити ці роки безграмотрого керівництва, і в майбутньому думати кого обирати!!! Хєрняповна | 13.12.2010 12:12Прекрасний текст, респект, уважуха, піші іщьо!!! янукович | 13.12.2010 12:11хамство, пацани, бєзабідні коменти стирати Прочитала | 11.12.2010 22:28Наше місто в мініатюрі відтворює державу (маю на увазі лише політику): різні партії і гасла, але особистості ті ж. На жаль, це горизонтальна циркуляція замкненого елітарного кола з приблизно тотожними інтересами в різних сферах (отримати доступ до прийняття рішень у владі та захистити і укріпити бізнес-інтереси). Кака Бука | 11.12.2010 21:33Нарешті нормальний аналіз Кирило | 10.12.2010 18:20ДОБРЕ. Нестандартно. АДМІН | 10.12.2010 13:52Думав, що знов якісь матюки, але по французьки. А нє, пишуть Швадчаку подяку: "Дякую за нетривіальне бачення (відображення)". Це дослівно. N | 10.12.2010 12:18Merci pour votre reflexion pas banal Jozef | 09.12.2010 17:59У мене також таке враження, а найбільше думаю же пан.Ш. не любит за шось організациї "С".Може не взяли до себе?
то не нервуйтесі "все так не буде".
Да уж | 09.12.2010 17:34Радий, що нарешті появились і Адміни зі своїм словом. Але чи буде це "демократією"???? Питання і дуже велика. Статті ж і так читає мало людей. Не бійтеся... Я наприклад також не в захваті від пана Володимира (Швадчака), але з його статей складається враження, що він комусь мстить.... Як колись маленький володик за братика сашка. Розуміють всі про йдеться? Дякую. Надіюсь, ганебного ніц не написав і коментар не буде викинутий... АДМІН | 09.12.2010 16:15Про це вже мова йшла. Прохання не претворювати "Фіртку" в помийну яму. Наші автори блогів пишуть не для того, щоб, можливо, закомплексовані молоді анонімуси обговорювали їх. Прохання обговорювати теми, тексти, а не авторів. Ми вже працюємо над тим, щоб мати можливість банити цих... Хотів написати погане слово, але утримаюся. rara | 09.12.2010 15:59Ну от - прошу дуже, знову зник коментар :(
Рівно в 14.45 я у відповідь таурусу, який чомусь вважає, що "голос народу складається переважно з матюків і малавразумітєльних виражєній")


taurus | 08.12.2010 15:10Голос народу складається переважно з матюків і малавразумітєльних виражєній. Мудрі люди той голос яккщо і слухають, то через три фільтри. інакше станеш пушиком і писатимеш дурні вірші і підлабузницькі коломийки про вишиванюка Jozef | 08.12.2010 14:23До Маруськи,Агов,Марусю,попускаймоси. Маруся | 08.12.2010 14:16А вирізати правдиві коментарі і займатися цензурою на сайті негоже самим продвинутим адмінам. Не хочете слухати правду закрийте розділ "Коментарі". Чи кішка тонка сприймати те, що відповідає дійсності? ПЭТЯ | 08.12.2010 11:34Jozef-ові. Тішу сє, шо наші думки за місцевих журналюг співпали. Jozef | 08.12.2010 11:21Ади Петрусю,який ти жвавий.І нєгру панятно,же то не трансляция з бару, а фото серйозного аналітика.Всі інші журналюги-відпочивают і курут бамбук. ПЭТЯ | 08.12.2010 10:18А автору - респект! Більшість місцевих журналістів відпочиває. Вони тільки здатні репортажі видавати з місця події. А самі продукувати ідеї, аналітику - не здатні. Тому і душить їх жаба, пишуть всяке гімнєцо. Все на шо вони здатні. ПЭТЯ | 08.12.2010 10:08Jozef-ові. Це не автор "постійно з бокалом пива". То просто ТА САМА фотографія. Певно, п'ятирічної давності. Чи ти думав, що то "пряма трансляція" з пивбару, а Швадчак звідти "не вилазить"?
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 2 | Наступна> | В кінець>>

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах