БАРИГИ І РЕВОЛЮЦІОНЕРИ-2 (Лицарі і політики)


Коли я написав блог «Бариги і революціонери»,  деякі читачі зрозуміли так, що я нібито захоплююся революціонерами-невігласами-пролетарями і зневажаю бариг-бізнесменів.  Насправді мова йшла про речі екзистенційні. Насправді все, що виражене словами (тобто обумовлене) – вже загнане «в стійло» вузьких термінів, що обмежують Абсолютне Розуміння.

 

Абсолютна Істина – це одночасно ВСЕ і НІЩО:

 

  • ВСЕ –  як сума всіх потенційно можливих суджень «на задану тему» у відповідних «безкінечних кількостях» і відомих тільки Йому пропорціях.

 

  • НІЩО – як Абсолютне Мовчання, тобто Абсолютна потенційна можливість ВСЬОГО.

 

ВСЕ і НІЩО насправді та сама єдина субстанція, яку люди релігійні називають Богом.

Щодо «Бариг і революціонерів» (в означенні: егоїстів і альтруїстів), знайшов ще одну дуальну пару "про те саме" у Видріна.

В одному із свої інтерв’ю він описав випадок, коли втретє (і безрезультатно) намагався вступити в Лицарський «Орден мисливців і виноробів» (австро-угорський Орден, який об’єднує любителів вина та чесного мисливства).   Отже, коли наш герой втретє провалив випробування із вступу в Орден, то Канцлер Ордену йому сказав: «Пане Видрін, ви, взагалі-то, визначіться, ким ви прагнете бути: лицарем чи політиком?», на що він запитав: «А чому я повинен визначитися?». Канцлер відповів: «Тому що лицар і політик – це дві протилежні життєві стратегії. Лицар – це той, хто вбиває в собі дракона, а політик – це той, хто вбиває в собі лицаря».

Наші політики люблять світські раути, прийняття, бали, полювання. Вони, бідаки, думають, що ці «аристократичні заходи» роблять їх хоч трішки лицарями. Але їх доля – бути всього лише політиками…


Кількість переглядів - 605525.11.2010 00:32

Система Orphus Коментарі (10)
Іван | 10.03.2012 20:50Молодець,Олег! Юра | 28.11.2010 19:19Класно написано! монада | 26.11.2010 09:21автор все ходить і ходить навколо інь і ян, жіночого і чоловічого, 0 і 1, ніщо і все, човника і весельця. То хто тут кого має, бізенсмени політиків, чи політики бізнесменів? Чи може вони гермафродити, які мають самі себе? ХD Судячи з останніх новин всеніщівні гермафродити політики-бізнесмени таки мають просто ніщо-дівчат-бізнесменів :) блін | 25.11.2010 23:16Блін, перчитав три рази. Ні додати, ні відняти нічого. Класно. Nov | 25.11.2010 21:09вирішив вбити дракона. Піднявся у гору, до золотого палацу,викликав на бій дракона і бився з ним 3 дні і 3 ночі.Врешті переміг. Увійшов до палацу і побачив сиул силенну багатств: золото, діаманти, перли. Почав це все загрібати, корони на себе міряти, браслети, перстені. І не побачив, що шкіра на луску перетворилася, нігті на кігті, на спині з*явився гребень, а обличчя стало жахливою драконячою пащею.
Мораль: Щоб вбити дракона треба стати драконом. Щоб стати драконом треба вбити дракона.
масон | 25.11.2010 21:05 а ваш орден - Цинамоновий хрущ? Nov | 25.11.2010 21:02Стародавня східна легенда розповідає про одного відважного воїна-драконоборця. Так от, цей воїн мандрував від місцевості до місцевості, вступаючи у поєдинки і перемагаючи своїх супротивників. Якщо траплялося, то полював на драконів. В одній місцевості йому показали чудовий золотий палац в якому правив кровожерливий правитель-дракон (два в одному: можна і подвиг здійснити і дракона завалити). Й розказаои воїну казку, що 100 героїв піднялися пагорбом до золотого палацу, й жоден не повернувся. Що ж наш герой рішив, що прийшов саме його час, й вирі Влодко | 25.11.2010 11:53Про щось співзвучне з сентенцією Канцлера писала Оксана Пахльовська в "Тижні" кількатижневої давності - "Еліта і влада: кара за гИдонізм" (http://ut.net.ua/art/166/0/4518/). Вона, зокрема, довільно зацитувала Ніцше:
"Аристократ – не той, хто встає з пухових перин і їсть зі срібних ложок. Аристократ – це жорстка дисципліна, освіта й виховання, це особиста і родова відповідальність, це, коли треба, самопожертва без вагань".
Не про політиків писала (хоча через політику і в зв'язку з політикою). Рекомендую, хто ще не мав змоги ознайомитись.
Ігор | 25.11.2010 10:45Файно є... Павло | 25.11.2010 05:44Дуже добе, Олег, дуже добре.

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах