БАРИГИ І РЕВОЛЮЦІОНЕРИ


Всі ми, люди, ділимося на бариг і революціонерів.

Хто такі бариги здогадуються всі. Накопичення – їх сенс. Їх «бог» – «норма прибутку».

Хто такі революціонери? Цей тип сьогодні нам не відомий. Це ідеалісти. Як правило харизмати. Хоча іноді і відлюдники, революція яких – джихад проти внутрішнього демона. Революціонери, як правило особистості «з історії». Сучасники в більшості своїй бариги. В основному дрібні. Інколи й великі (топ-менеджери). Але всі, за дуже невеликим виключенням, ниці духом.

Бариг стає все більше, а революціонери як тип практично виродилися.

…Калі-Юга, одним словом. Що воно таке, та Калі-Юга, бариги не знають. Вони читають інші тексти. Там про це немає.  «Контейнерний бізнес», «Поглощения и слияния», «Оптом и врозницу», «Деловой журнал «Миллион»- їх «біблії».

Бариги носять дорогі речі, але носити їх не вміють. Розуміння і відчуття естетики – не їх сильна риса. Тому виходить «дорого і несмачно».

Бариги люблять «благодіяти». Але благодійність їх груба – як правило для піару. Найбільш просунуті бариги «благодіють» для нарцисування.

Насправді бариги не здатні на Вчинок. «Наступного разу…, – завжди думають вони, – От ще трохи підзароблю, і…».

Бариги за формою – це «бухгалтери» за змістом. «Нічого особистого, тільки бізнес», - стало модним говорити в їх середовищі. Хоча цитата ця в абсолюті – революційна. Але бариги не знають, що таке Абсолют. А все, що звучить «красиво» вони пере-пояснють на своє барижне розуміння. Бізнес для них – це як обдурити, недоплатити, кинути. Причому не особисто, очі в очі (для цього треба бути хоч трішки революціонером), а через прокладку-посередника. Божа заповідь «Не кради» в східному (буддистському) варіанті звучить ширше: «Не бери чужого». Їм всім треба б стати буддистами. Але не стануть, бо це пошкодить їх «бізнесу».

Бариги прагматики, вони все прораховують. Вони завжди «в плюсі». На Страшному Суді вони, смішні, сподіваються відкупитися, не розуміючи, що і все «їхнє», нажите «непосильним трудом», як зрештою і вони самі, з потрохами і так належать Тому, хто буде Судити. З цього приводу є цікава єврейська хохма (мудрість). Приходять двоє євреїв до ребе: «Розсуди нас вчителю. От я кажу, що моя земля з діда-прадіда від цеї межі вліво на три кілометри і вперед на двадцять кілометрів, а Моше каже межа на пів-метра лівіше, а все що справа на п’ять кілометрів і десять кілометрів вперед – то його земля». Ребе раптом впав вухом в болото… «Що ти робиш, ребе?» - здивувалися ходоки. «Та слухаю, що земля скаже, чия вона…» «А хіба вона щось може сказати?» «Так…, земля каже, що цих двоє дурнів думають, що я їхня, а вже скоро вони обоє стануть моїми…»

Революціонер не завжди позитивний герой, як і не завжди негативний. Революціонер діє за законом дхарми (санскритський термін, що означає персональний закон, власне призначення). Він ніби за межами добра і зла. Або над ними. Він завжди ірраціоналіст. Ідея для нього понад усе. Його не можна купити (навіть за дуже великі гроші).

Революціонер Махно, через руки якого пройшли тони золота в громадянську війну, закінчував життя в Парижі, підробляючи ремонтом взуття. Не заникав на старість… «Во дурень», – скаже барига. …Їм пінгвінам (в смислі баригам) , як казав Максим Горький, не доступно…

І хоча, Махно, як кажуть, не наш герой. Але і до нього баригам як до неба…

Здається такий розподіл людності (на бариг і революціонерів) запровадива кілька років тому Корчинський. Тому можна цей текст вважати ремейком по ньому.


Кількість переглядів - 625204.11.2010 10:41

Система Orphus Коментарі (15)
Jozef | 01.12.2010 18:44А що, Корчинський вмер? БУГАГА | 07.11.2010 13:39Гівньонок, гівньонок, злети вище сонця і фоси з висот озирни. Пішли в депутати безмоклії хлопи, в живих не остався й один! Недоторкан | 07.11.2010 13:32Це ми справжні гівножери і ми перемогли! Гівножери | 07.11.2010 13:29Шудра бреше,клятий комуняка. Це ми перемогли! шудра | 07.11.2010 13:28Й дійсно! Ми перемогли, а про нас ніч-о-о-о... харекрішна | 05.11.2010 22:54Про кшатріїв і вайшїв сказав, а де шудри-робітники, брахмани-священники й недоторкані? Чи то вже не люди? ) Ярема | 05.11.2010 18:14Те що ми бариги факт, а от хто до кого жопою повернувся, це ще питання... RF | 04.11.2010 22:44Не треба все валити на Калі-Югу. Не все так фатально. Треба не робити зла і до вас не повернеться світ жопою. Буркотун | 04.11.2010 21:20Революціонери - то ви маєте на увазі тих хлопят з парафії дятла марцінківа7 ви дуже помиляэтесь про тих хлопят бо то є шмельц і божі одуванчики. регіони дмухнуть і ті фанери полетять над франеком як пустельки автор | 04.11.2010 20:11Всі ми бариги (Більше). І революціонери одночасно. Але революціонери ми зовсім-зовсім мало. Справжніх революціонерів - один на сто мільйонів. Не сприймайте текст буквально. А як притчу, алегорію. Для розуміння, давайте визначимо терміни: "Барига"="Людина егоїстична", "Революціонер"="Людина жертовна, Альтуїстична". Так зрозуміліше? Юрій | 04.11.2010 19:29Годі казкувати! :)
Автор відповіш на просте питання твої батьки революціонери чи бариги?.....
аффтор | 04.11.2010 15:08Ні. Ніхто не подолав. аффторові | 04.11.2010 14:53Подолав? аффтор | 04.11.2010 13:42еволюціонеру:
Революція (як і еволюція) процес перманентний. Вона відбувається щомиті. Тут мова йде про проекцію революції всередину себе. Революція - це подолання внутрішнього демона накопичення і, ширше, егоїзму.
еволюціоне | 04.11.2010 13:31Пане аффтор, а може досить нам революцій?

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах