«Мажоритарки НЕ буде!!!»


 

 

            Трохи більше року залишається до чергових (прострочених на рік) виборів до Верховної Ради України, які відбудуться ймовірно в останню неділю жовтня 2012 року, але суспільство ще не знає основних правил гри нового виборчого закону, бо його творці ( Янукович-Льовочкін-Лавринович…) самі ще не визначилися із їх концепцією.

 

            Остаточно можна сказати, що прохідний бар’єр для партій (виборчих блоків не буде точно!) зросте до 4 %, а не до 5%, як спеціально закладали «творці» закону, з однією метою, що б було поле для маневру, поступок та компромісів у боротьбі з КПУ(Симоненко) та БЛ (Литвином), в обмін на категоричну й однозначну підтримку виборів за змішаною системою «50 на 50», тобто 50 % за пропорційною системою (списком партії), а 50 % по 225 одномандатним мажоритарним округам.

 

          Відсутність у порядку денному даної сесії ВРУ узгодженого проекту закону про внесення змін до закону про вибори народних депутатів України у новій редакції, регіонал Чєчєтов пояснив нібито «…затримкою розгляду проекту нового законопроекту Венеціанською Комісією, без висновків якої вони не можуть вносити на розгляд сесії дані пропозиції». Безумовно це відверта брехня! Жодна Венеціанська Комісія, а тим більше затримка з висновками з їх сторони не зупинила б Партію регіонів, Януковича та їх парламентську більшість «тушок», в блискавичному ухваленні нового законопроекту, якби не одне але!

 

         А це але, повна відсутність консенсусу в середині самої коаліції стосовно норми «50 на 50»! Самі регіонали, комуністи, литвинівці та «тушки» по-перше: взагалі НЕ бажають йти на мажоритарні округи. По-друге: ті, що можуть перемогти на конкретному окрузі, не впевнені що вони попадуть саме на той округ який хочуть. По-третє: присутня майже повсюду внутрішня конкуренція у боротьбі за округ, на який претендує понад 1,2,3 діючих депутатів коаліції, що призводить до загострення внутрішнього протистояння. По-четверте: значну кількість мажоритарних округів гарантовано можуть виграти кандидати, що не є депутатами чинної каденції, а мають величезні шанси на перемогу ( олігархи, екс-урядовці, екс-президенти, мери великих обласних центрів та міст, відомі громадські та політичні діячи,  артисти і співаки, тощо…), що зовсім не входить у плани Банкової та діючих депутатів. Дуже знаковою і промовистою є безапеляційна заява Януковича, що Ахмєтов не дуже бажає балотуватися до нової ради. Пояснення цьому є! Ахмєтов контролює половину чинного складу фракції «ПР». Безумовно Ахмєтов бажає залишити свій вплив і в наступній каденції на такому ж рівні! Але це не бажають Янукович, Льовочкін, Фірташ, Хорошковський та Бойко! Зрозуміло, що між Ахмєтовим і Януковичем з цього приводу дуже серйозні різнобачення, які у будь-який момент можуть перерости у якісно іншу фазу вже відкритого протистояння та конфлікту! Але критичності ці дискусії ще не досягли виключно завдяки достатньому запасу часу на їх розв’язання «полюбовно», а не традиційно «по данецки!». Саме тому, Янукович не вносить у ВРУ новий законопроект про вибори! Все йде до того, що ймовірність мажоритарки скорочується до нуля, а залишиться тільки класична пропорційна система, але за відкритими списками! Це повністю влаштує чинний політикум загалом і Венеціанську комісію зокрема!

 

        Мажоритарних виборів до Верховної Ради України 2012 року НЕ БУДЕ!

 

        Це мій прогноз і аналіз! А час покаже!

                                                                       

 

         Депутат обласної ради,  голова фракції «Батьківщина»  Юрій Романюк

            


Кількість переглядів - 492904.07.2011 19:55

Система Orphus Коментарі (4)
Марія - | 05.07.2011 17:51НЕ "не тому" , а не тій. Люди мали Індіру Ганді,Голду Меєр, Маргарет Тетчер. Ми теж колись мали княгиню Ольгу, тепер княгинь немає, лишились самі принцеси. Ми теж мали надію, але як сказав поет: "мріялось ,бажалось, не збулось ". А кому варто служити, так пробачте за банальність - Батьківщині, тільки без лапок. Коля | 05.07.2011 15:56А чому варто служити? Коля | 05.07.2011 00:14Цікава думка...
Знову людей таким чином будуть мати десь...
Sz | 04.07.2011 21:36Мудра голова- та не тому служить

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах