Конвертація влади: фірма депутатів-«свободівців» отримала приміщення в центрі Франківська за копійки


 

Влада – це бізнес, а бізнес – це влада. Ця вітчизняна корупційна зв’язка не міняється – міняються тільки прізвища і партійна символіка з гаслами, під якими до влади приходять люди, для яких вона – лише спосіб збагачення.

 

 

Нинішня франківська владна команда здобула мандати і крісла в мерії під націоналістичними гаслами гаслами, обіцяючи дбати за громаду і долати корупцію. І жваво взялася монетизувати гасла, користаючись становищем. При цьому не забувають вбирати до фотографії вишиванки і гукати «слава Україні!» при кожній нагоді. Але натура все одно проступає у реальних вчинках, скільки вишиванок не одягни.

Неофіційний лідер міської партії «Свобода», голова бюджетної комісії міськради Роман Онуфріїв добре освоїв навички, як завдяки владі розвивати бізнес.

Онуфріїв давно має з однопартійцем, депутатом Івано-франківської міської ради  Петром Гавришем, спільний бізнес. Дружина депутата Ольга Онуфріїв та  Гавриш є співзасновниками ТОВ «Місто – НВ». Фірма успішно працює,  стабільно отримує замовлення від бюджетних установ. Згідно з державним реєстром публічних фінансів е-data, за період з 01.01.2016 по 23.11.2016 підприємство отримало від різних замовників через казначейські рахунки 1 447 483 грн. Керує фірмою сам Роман Онуфріїв.

Але якийсь мільйон з бюджету не міг, звичайно, задовольнити апетиту «сірого партійного кардинала». Обранці давно поклали око на гарну каменицю в центрі міста на вул. Чорновола 23. Це комунальне приміщення не нове, але в дуже  доброму стані. Колись два поверхи орендував банк «Надра», частина належить приватній фірмі. Коли «Надра» ліквідували, за приміщення взялися депутати-«свободівці». Тепер зрозуміло, чому громадські й волонтерські організації, що помагають фронту чи хворим, отримували відписки й відмови на свої заявки про 2-30 кв м оренди в цьому приміщенні.  

28 квітня 2016 року був укладений договір між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради в особі заступника міського голови Олексія Кайди та ТзОВ «Місто -НВ» в особі Романа Онуфріїва. Що ж підписали ці однопартійці?

Згідно з договором, приміщення на Чорновола, 23 площею 459, 1 кв. м  було здано в оренду за 3099, 45 грн. + ПДВ. Термін дії договору - до 31 березня 2019 року. Отже, оренда одного квадратного метра становить  6,75 грн. +ПДВ. Реальна ринкова вартість оренди квадратного метра в цьому місці становить не менше 100 грн. Так за копійки міська влада передала в оренду «своїм хлопцям» майно, яке належить громаді міста.

 

Роман Онуфріїв

 

Зрозуміло, що історія на цьому не закінчиться. Нещодавно, 10 жовтня, ТОВ «Місто -НВ» звернулося з листом, в якому просить дозвіл на проведення ремонтних робіт на загальну суму 1492 449,60 грн. 

Згідно з незалежною оцінки,  яка була проведена перед здачею приміщень в оренду, вартість цих нежитлових приміщень становить 3 719 340 грн. Як бачимо, сума ремонтних робіт буде складати 40,12% від оціночної вартості. Після такого ремонту фірма депутатів отримає право на приватизацію. І вийде, що вони фактично відремонтували своє майно.

Якби «свободівські» обранці дотримувалися обіцянок, які розсипали перед виборами, це приміщення могло б служити міській громаді або, принаймні, мало б бути продане з аукціону і принести в міський бюджет солідну суму.  А так всього за яких три тисячі гривень на місяць майже півтисячею квадратних метрів дорогої площі в центрі міста будуть розпоряджатися «свої хлопці». Рука не здригнеться – ми, схоже, не правильно розуміли це їхнє гасло.  

 

http://kurs.if.ua/


Кількість переглядів - 191224.11.2016 19:42

Система Orphus Коментарі (1)
Олег | 06.12.2016 17:00Чекаємо депутатського запиту О. Шевченка з цього приводу, і побачимо
розвиток подій

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах