Дайте Баррозу виступити в українському парламенті!


Україна готується до вшанування 25-х роковин страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

У період з 19 по 21 квітня 2011 року у Києві відбудеться три важливих чорнобильських заходи. Це й Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, Донорська конференція зі збору коштів на завершення чорнобильських проектів, а також міжнародна конференція "Двадцять п'ять років чорнобильської катастрофи: безпека майбутнього". Справді актуальна тематика для України, Європи та світу. Особливо у контексті «Фукусіми 1».

 

Як було раніше заявлено, глава Європейської Комісії Жозе Мануель Боррозу має намір прибути до Києва та взяти участь у згаданих чорнобильських заходах.

 

Це – добра новина не лише для учасників заходу та України, яка прагне зібрати додаткових 720 мільйонів євро для завершення чорнобильських проектів. Це – добра новина для Верховної Ради України. Чому?

 

Україна веде складні переговори з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію, яка включатиме у себе положення про створення Зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Після візиту В.Путіна ми напевне знаємо, що у цей процес активно втручаються представники Російської Федерації, які прагнуть переконати керівництво України у доцільності приєднання України до Митного союзу та зони вільної торгівлі СНД.

 

Я ще місяць тому після візиту в Україну віце-прем’єр-міністра Росії пана Шувалова застеріг керівництво України від подібної російської ініціативи. Наголошу ще раз: євроінтеграція та створення зони вільної торгівлі має залишатися безумовним пріоритетом на цей рік. У 2011 році ми маємо завершити усі переговори з ЄС і нарешті підписати Угоди про асоціацію.

 

Щоб парламент України не залишився осторонь від цього процесу, щоб унеможливити деструктивний вплив з боку тих, хто звик робити велику політику у маленьких темних кімнатах, я минулого тижня звернувся до керівництва Верховної Ради з пропозицією запросити пана Баррозу для виступу 18 або 19 квітня 2011 року з трибуни Верховної Ради України на тему відносин Україна–ЄС та перспектив завершення переговорів. Сподіваюся, мій заклик було почуто.

 

Я вкотре виступаю з подібною ініціативою тому, що переконаний: український парламент – рівноправний центр прийняття важливих як внутрішньо, так і зовнішньополітичних рішень. І досить виводити його з гри під різними протокольними приводами, як це відбувається протягом останнього року.

 

Тому у рамках візиту пана Баррозу народні обранці повинні почути особисто від нього, а не від «тлумачів» з Банкової чи за дорученням з Михайлівської, що має зробити український парламент для швидшого завершення переговорного процесу України з Євросоюзом. 

 

Парламентарії i громадськiсть мають почути, які преференції отримає Україна від створення Зони вільної торгівлі з ЄС.

 

Ми повинні ще раз усвідомити, що процес одночасного створення зон вільної торгівлі з ЄС та СНД, а також приєднання до Митного союзу є неможливим.  

 

До речі, виступ пана Баррозу у Верховній Раді має відновити демократичну традицію впливу законодавчого органну держави на важливі зовнішньополітичні процеси.

 

Нам потрібен міжнародний діалог не лише на рівні Голови Верховної Ради, але й депутатів усіх фракцій та груп, які мають бути більш активними у діяльності на міжнародному напрямі. 

 

Отож, панове місцеві «демократи»! Дайте Баррозу виступити в українському парламенті.

 

 

 


Кількість переглядів - 517015.04.2011 09:49

Система Orphus Коментарі (6)
ТРАЧ Б Б | 29.02.2012 00:21http://oko.if.ua/2012/02/18/45804/ НО 0987798796 А. Сумароков | 15.04.2011 14:13неадеквати ви Пуцер | 15.04.2011 12:50Лошко, да вы... вв | 15.04.2011 11:11нафіг нам баррозу, покажи нам ще якійсь свій виступ на кшталт того, що можна відшукати в Неті. Це набагато цікавіше, голубенький! вв | 15.04.2011 11:10нафіг нам баррозу, покажи нам ще якійсь свій виступ на кшталт того, що можна відшукати в Неті. Це набагато цікавіше, голубок! ПЭТЯ | 15.04.2011 10:48КАКІЄ ЛЮДІ В ГАЛІВУДЄ!!!

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах